Facebook Pixel

Мінфін скасував ОВДП-аукціон на 10 березня

Традиційне розміщення облігацій внутрішньої державної позики, заплановане на 10 березня, не відбудеться через нестабільну економічну ситуацію в світі.

Скасування аукціону сталася «в зв'язку з високою волатильністю на глобальних ринках капіталу і за результатами проведених консультацій з первинними дилерами», повідомляє Мінфін.

Наступні аукціони ОВДП Міністерство фінансів України планує здійснювати відповідно до затвердженого графіка і з урахуванням кон'юнктури ринку.

Відзначимо, що Мінфін запланував на 10 березня аукціон з розміщення гривневих ОВДП з коротким і середнім терміном обігу: 119 днів, 497 днів, 665 днів і 1 533 дня.

Контекст. За підсумками тижня кошти нерезидентів в гривневих ОВДП України скоротилися на 2%, або на 2,4 млрд грн — до 124,2 млрд грн. Два останні тижні кошти іноземного капіталу в ОВДП трималася на стабільному рівні близько 127 млрд грн, однак його частка скоротилася до 15,4%.

Обережне поводження спекулянтів обумовлено початком економічної кризи, спровокованої епідемією коронавіруса.

За підсумками січня цього року Мінфін завдяки розміщенню ОВДП залучив до бюджету майже 19 млрд грн. За той же період витрати держбюджету на погашення держборгу в січні становили майже 32 млрд грн, обслуговування держборгу обійшлося платникам податків у 4 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉