Facebook Pixel

Слабкий попит на ОВДП опустив курс гривні

Нацбанк повернув офіційний курс нацвалюти на рівень початку лютого — на 27 лютого регулятор встановив його в розмірі 24,65 грн за долар.

«Ринок відіграє вчорашній аукціон з розміщення ОВДП, який показав значне падіння попиту на українські облігації», — пояснив фінансовий аналітик Андрій Шевчишин на своїй сторінці у Facebook.

На його думку, різке скорочення інтересу інвесторів до українського боргу відбулося через низькі ставки прибутковості й несприятливу зовнішню кон'юнктуру фінансових ринків. «Мінфін відчуватиме суттєві складнощі із залученням коштів для фінансування бюджету», — вважає він.

Незважаючи на низький попит Мінфіну вдалося уникнути масштабного підвищення ставок, а за найкоротшими паперами (фактично двомісячними) ставки було навіть знижено. «Емітент (Мінфін. — Pед.) не погодився на підвищення ставок, задовольнивши дві третини попиту за ставками не вище 9,4%», — зазначається в огляді інвесткомпанії ICU.

За облігаціями з терміном обігу півтора року ставки було підвищено до 10%. Мінфін продав трохи менше запланованого, відхиливши три заявки на 60 млн грн. За дворічними інструментами ставка збереглася на рівні 10%. А розміщено було 60% запропонованого до продажу обсягу. Попит спостерігався млявий — лише 16% усього обсягу запозичень.

Попит на семирічні облігації теж був невеликий. «Емітент тут був принциповішим, ніж за іншими термінами обігу. Було відхилено більше 40% попиту, але ставку відсікання зберегли на рівні 9,95%, хоча середньозважена теж виросла до рівня 9,95%, або на 16 базисних пунктів», — пояснюють в ICU.

Показово, що попит на привабливіші семирічні облігації склав лише 383 млн грн, хоча ще місяць тому був близько 9 млрд грн, тобто у 26 разів більше.

«Раптова зупинка потоків капіталу створює великі проблеми. Хоча падіння попиту на ОВДП — це, скоріше, результат зовнішніх подразників, таких як паніка, пов'язана з коронавірусом, і нам тут, скоріше, пощастило. Ми ще не встигли набрати таку швидкість, аби раптова зупинка нас убила», — вважає Павло Вернівський, консультант Комітету з питань економічного розвитку ВРУ.

Утім, Мінфіну вдалося залучити 1,6 млрд грн — це навіть більше, ніж тижнем раніше. А з огляду на нестабільну ситуацію в світі інвестбанкіри загалом сприятливо оцінюють минулий аукціон і з позитивом очікують найближчого.

«Наступного тижня ми очікуємо активізації розміщень, адже на початку березня пройдуть чималі погашення ОВДП в сумі 4,2 млрд грн. Значну частину погашень може бути вкладено в нові інструменти, які розміщуватимуться наступного тижня», — наголошується в звіті ICU.

Раніше міністр фінансів України Оксана Маркарова повідомляла, що в державній скарбниці достатньо коштів для всіх поточних платежів у нормальному режимі. Станом на 3 лютого 2020 року на гривневому Єдиному казначейському рахунку було 12,1 млрд грн, а на валютних рахунках — 42,3 млрд грн в еквіваленті.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉