Facebook Pixel

Міненерго запустить енергоблоки на дорогому газі в опалювальний сезон

Міненерго, НЕК «Укренерго», НАК «Нафтогаз України» та НКРЕКУ погодили механізм залучення генерації на природному газі для стабільного проходження опалювального періоду.

Впровадження превентивних заходів було погоджено в Міністерстві енергетики, повідомляє пресслужба відомства.

«Для балансування енергосистеми під час опалювального сезону залучатимуться енергоблоки теплових електростанцій і теплоелектроцентралей, які використовують як паливо природний газ. Необхідна потужність буде активована лише для балансування енергосистеми та як окрема допоміжна послуга», — повідомляє Міненерго.

Telegram Logo

На думку регуляторів, такий підхід дасть змогу фінансово збалансувати підприємства, які працюють на природному газі, та уникнути заборгованості перед НАК «Нафтогаз України».

Точкове залучення газової генерації вплине і на ціноутворення електроенергії для споживачів.

Учасники наради також доручили «Укренерго» надати Міненерго та НКРЕКУ очікуваний склад генерувального обладнання, яке здатне працювати на природному газі. До того ж «Укренерго» треба надати дані щодо прогнозних помісячних обсягів споживання газу в період з листопада 2021 року по березень 2022 року.

НЕК «Укренерго» розробить «Тимчасовий порядок придбання допоміжної послуги для забезпечення безпеки постачання із залученням енергогенерувального обладнання, що використовує природний газ», який далі затвердить НКРЕКУ.

Для своєчасної оплати допоміжної послуги регулятор має передбачити в тарифі на диспетчеризацію НЕК «Укренерго» на 2021 — 2022 роки потрібний обсяг коштів.

НАК «Нафтогаз України» готовий забезпечити необхідний обсяг природного газу за спеціальними умовами для потреб енергогенерувальних підприємств. Для цього компанія підготує з ними довгострокові контракти з умовою чіткого виконання графіка платежів за спожитий газ для забезпечення ліквідності НАК «Нафтогаз».

Коментарі

Всі новини