Facebook Pixel

Михайло Фрідман заявив про зміну команди Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» вартістю $100 млн

Сьогодні, 18 листопада, відбулася зміна команди Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC). Про це на своїх сторінках у Facebook написали кілька менеджерів проєкту, зокрема виконавчий директор Яна Баринова.

Таке рішення прийняла спостережна рада, пояснив The Page співзасновник BYHMC і акціонер Letter One Михайло Фрідман.

«Ми поміняли менеджмент, тому що у нас настав новий етап розвитку цього проєкту. Ми всі разом прийшли до висновку, що це правильний крок. Перший етап був часом встановлення та створення структури, отримання легальних прав і так далі. З цим етапом всі, зокрема Яна Баринова, впоралися дуже добре», — розповів The Page Михайло Фрідман.

Telegram Logo

Яна Баринова була виконавчим директором і відповідала за стратегію BYHMC. Генеральний директор проєкту — Геннадій Вербиленко.

Михайло Фрідман підтвердив, що художнім керівником і головним режисером Меморіального центру буде Ілля Хржановський. Одним із найбільш відомих його проєктів є фільм «Дао» про фізика та лауреата Нобелівської премії Лева Ландау.

Про посади СЕО буде оголошено згодом.

Quote«Зараз починається новий етап, більш творчий і більш креативний, зі створення власного креативного контенту. Ми вирішили, що нам потрібні люди, які будуть сфокусовані саме на цьому. Загалом це абсолютно нормальна періодизація», — зазначає Михайло Фрідман.Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» — найбільший музей і think tank, присвячений пам'яті загиблих у Катастрофі євреїв Києва та України. До наглядової ради організації входять акціонери та співзасновники консорціуму Альфа Груп і Letter One Михайло Фрідман і Герман Хан, бізнесмени Віктор Пінчук та Павло Фукс, генеральний директор ЮНЕСКО (2009–2017 рр.) Ірина Бокова, спортсмен Володимир Кличко, головний рабин України Яків дов Блайх, президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер, сенатор Джо Лібберман, міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер, президент Польщі Олександр Квасневський, співак і політик Святослав Вакарчук. Голова наглядової ради — легендарний правозахисник Натан Щаранський.

BYHMC повинен стати одним з найбільших у світі меморіалів пам'яті загиблих у Катастрофі нарівні з музеями у Вашингтоні, Лос-Анджелесі, Берліні, Варшаві та Єрусалимі.

Київський проєкт стартував восени 2016 року. Загальна заявлена вартість інвестицій — $100 млн. Вже проведена робота щодо підготовки будівництва меморіалу. Було частково відновлено київське єврейське кладовище на території заповідника «Бабин Яр», проведено презентації проєкту у Великій Британії та Ізраїлі. Крім того, пройшли десятки лекцій і заходів, присвячених пам'яті загиблих у Голокості і Праведників народів Світу з України. Переможець проєкту майбутнього музею був визначений на архітектурному конкурсі – серед 165 заявок з усього світу.

Коментарі

Всі новини