Мережа «Книгарня «Є» змінює формат: буде продавати російськомовні книги

Книжкові магазини мережі «Є» розширюють обсяги продажів продукції російською мовою через більш високу торгову маржу та інші привабливі умови, зокрема вартість авторських прав.

«Виправити таке становище може тільки ефективна державна політика, а Книгарня «Є» змушена враховувати викладені обставини в плануванні своєї подальшої роботи», — йдеться в повідомленні мережі.

Причини, за якими «Книгарня «Є» скорочує сегмент україномовної продукції, такі:

  • якщо не враховувати мережу книгарень «Є», 50-70% в обороті великих книготорговельних структур становить російська книга (як імпортована, так і видана в Україні);
  • головною причиною просування рітейлом російської книги є привабливі умови (велика маржа);
  • можливість створювати привабливі умови визначається в першу чергу перевагами в собівартості російського продукту в порівнянні з українським (менша вартість авторських прав і переведення на один екземпляр);
  • російський книжковий бізнес завжди може розраховувати на підтримку власної держави в просуванні свого продукту в Україні.
Telegram Logo

«Нескладно припустити, що в цих умовах сегмент україномовної книги поступово скорочуватися, українські видавці будуть менше видавати, а читачі будуть купувати ще більше російської — всупереч власним бажанням», — резюмували в «Книгарні «Є».

У мережі відзначили, що послідовно наголошували на продажу книг українських видавництв з часткою книг українською мовою 90% від усього обсягу і більш. При цьому «Книгарня «Є» вважає, що «створили надійний ринок збуту для україномовного продукту і відкрили можливості для українських видавців».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак для створення повноцінного та успішного українського книжкового ринку потрібні зусилля всього суспільства і підтримка на державному рівні. Окрема мережа магазинів з цим завданням впоратися не здатна.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини