Facebook Pixel

Напівпровідникова криза: Маск звинуватив Bosch і Renesas в усіх проблемах Tesla

Маск звинуватив Bosch і Renesas у проблемах із постачанням чипів. Фото: Flickr

Маск звинуватив Bosch і Renesas у проблемах із постачанням чипів. Фото: Flickr

Кілька місяців тому глава Tesla Ілон Маск поскаржився на «божевільні труднощі», які спіткали його компанію через проблеми з постачанням чипів. Тепер він уперше назвав імена винних. Як пише Handelsblatt, за його словами, «найбільше проблем» Tesla створили постачальники Bosch і Renesas.

Японський виробник напівпровідникових компонентів Renesas пояснив затримки пожежею, яка сталася на його важливому заводі на початку року. Компанії вдалося цілком відновити виробництво мікросхем усього кілька тижнів тому.

У Bosch вказали на загальносвітовий дефіцит чипів та наголосили, що «роблять усе можливе, аби підтримати постачання».

Telegram Logo

Контекст. Виробники автомобілів та електроніки вже більше року живуть в умовах гострої нестачі напівпровідників. Автовиробникам доводиться скорочувати або й зовсім зупиняти виробництво в очікуванні постачання. Наприклад, Tesla була змушена на кілька днів зупиняти виробництво Model 3 на заводі в Каліфорнії. Минулого місяця Ford довелося скорочувати та зупиняти виробництво на декількох заводах через брак чипів.

Bosch наразі будує завод напівпровідників вартістю 1 млрд євро недалеко від Дрездена, що є найбільшою інвестицією компанії за її 130-річну історію. Bosch планує почати постачання чипів для виробництва автомобілів у вересні — на три місяці раніше, ніж планувалося. Однак, схоже, для Маска і це недостатньо швидко.

Коментарі

Всі новини