Facebook Pixel

Маріуполь знайшов можливість відкрити аеропорт. Для цього потрібно купити ізраїльський «Залізний купол»

Автор
«Залізний купол» — основний елемент ПРО Ізраїлю. Фото: Flickr

«Залізний купол» — основний елемент ПРО Ізраїлю. Фото: Flickr

Маріупольська міська влада заявила про бажання придбати в Ізраїлі системи протиракетної оборони «Залізний купол». Ці системи передбачено розмістити в аеропорту Маріуполя для його оборони, повідомило ізраїльське видання Jerusalem Post.

Маріупольський аеропорт закрився від початку бойових дій на сході України. Проблема в тому, що він розташований недалеко від російського кордону, приблизно в 40 км. Нині міська влада хоче знову відкрити аеропорт, але російське сусідство вселяє їй певні побоювання.

У травні міністр оборони Андрій Таран уже говорив про те, що Україна не проти придбати систему «Залізний купол» для своїх потреб. Однак поки що невідомо, чи пішла справа далі бажань міністра.

Telegram Logo

Заступник голови мерії міста Сергій Захаров в інтерв'ю сайту «Маріуполь Сіті» розповів, що міська влада вважає інфраструктуру для захисту повітряного простору над містом тим основним чинником, який дасть змогу отримати дозвіл на відкрите небо та запустити роботу аеропорту.

Натепер небо над Маріуполем закрито в радіусі 160 км, аеропорт не працює вже сім років. Однак у тому ж Ізраїлі аеропорт «Бен-Гуріон» працює, хоча розташований у 8 км від буферних зон із сектором Газа. І працює він завдяки прикриттю ПРО.

«Для безпеки використовують тактичну захисну систему «Залізний купол». Таку практику можемо перейняти й ми. У нас уже є напрацювання в цьому напрямку, і ми усвідомлюємо, які кроки потрібно зробити», — вважає Захаров.

Ціна питання, за словами чиновника, — близько 50 млн євро. Маріуполь уже зв'язався з компанією Rafael Advanced Systems, підрядником «Залізного купола», й наприкінці червня в місто прибуде делегація для оцінювання стану справ. У самій компанії, як і в Міноборони Ізраїлю, відмовилися коментувати ситуацію.

Контекст. «Залізний купол» — система протиракетної оборони, спільно розроблена США та Ізраїлем. Перші батареї заступили на бойове чергування у 2011 році. За 10 років ПРО перехопила понад 2400 ракет. Але зоряний час системи настав в період десятиденного палестино-ізраїльського загострення в травні 2021 року: згідно з офіційними даними Ізраїлю, ПРО перехопила до 90% із 4000 ракет, запущених палестинськими радикалами ХАМАС.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини