Facebook Pixel

Ізраїль проти сектора Газа: наземна операція, відмова від перемир'я та відповідь ХАМАС

Конфлікт на Близькому Сході між Ізраїлем і Палестиною продовжує загострюватися. Бойовим діям між сторонами не видно кінця, а пропозицію про довгострокове перемир'я було відхилено.

The Page продовжує стежити за ситуацією, і зібрало інформацію про події, що відбулися.

Питання про перемир'я

За даними телеканалу Al Arabiya, Ізраїль відхилив прохання делегації Єгипту, в якому говорилося про досягнення гуманітарного перемир'я – довгострокового перемир'я до завершення військових операцій.

Говорилося про перемир'я на один рік, яке координуватиме Каїр, у рамках посередництва між Ізраїлем і рухом ХАМАС. Єгипет часто виступає посередником між Ізраїлем і ХАМАС, і він був ключовим гравцем у припиненні минулих раундів бойових дій. Офіційні особи спочатку зустрілися з лідерами ХАМАС в Газі, а потім провели переговори з ізраїльтянами в Тель-Авіві, повідомили два співробітники єгипетської розвідки, передає AP. Вони спілкувалися на умовах анонімності, тому що їм не дозволили контактувати зі ЗМІ. Група повідомила, що лідер ХАМАС, який перебуває у вигнанні, Ісмаїл Ханія також підтримував контакти з єгиптянами.

Представник ХАМАС повідомив, що його група відхилила пропозицію про тригодинну перерву, щоб дозволити продовжити переговори про повне припинення вогню. Він сказав, що Єгипет, Катар і Організація Об'єднаних Націй очолюють спроби до перемир'я.

Однак Ізраїль відмовився від довгострокового перемир'я і від координації, після чого Каїр ухвалив рішення з деяких напрямків «заморозити» співпрацю з Ізраїлем.

Відповідь Ізраїлю

Незважаючи на ці зусилля, бойові дії тільки посилилися. Як повідомив прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, Ізраїль має намір нанести великої шкоди палестинському руху ХАМАС і продовжуватиме операцію в секторі Газа «стільки, скільки буде потрібно». Він повідомив, що Ізраїль бореться на два фронти: і в секторі Газа, і щодо конфлікту між арабами й євреями всередині країни.

В Ізраїлі повідомили про початок повітряної і наземної операції в ніч на п'ятницю, 14 травня 2021 року. Ізраїльські військові провели найбільшу з початку поточного конфлікту операцію проти військових цілей на території сектора Газа. Згідно з повідомленням Армії оборони Ізраїлю, були вражені 150 цілей і пошкоджена багатокілометрова мережа «метро» ХАМАС.

«Наші літаки щойно нанесли удари по кількох стартових позицій і спостережних пунктів ХАМАС в Газі», – пізніше додали в армії.

Водночас система ППО «Залізний купол» перехопила БПЛА ХАМАС, який слідував із Гази до Ізраїлю. ХАМАС збирався запустити нові ракети, але Ізраїль зупинив їх «раніше, ніж вони змогли».

Дії ХАМАС

Рух ХАМАС заявив, що БЛА завдав удару по хімзаводу Ізраїлю. Він знаходився поруч із кордоном з сектором Газа.

«Бригади Кассама завдали удару з допомогою кількох саморобних дронів-смертників «Шехаб» по хімічному заводу в Нір-Оз», – йдеться в повідомленні «Бригади аль-Касам».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉