Facebook Pixel

Ракетний удар по Ізраїлю: яка обстановка в секторі Газа і що робити українцям

Конфлікт на Близькому Сході 11 травня. Фото: Twitter/AJEnglish

Конфлікт на Близькому Сході 11 травня. Фото: Twitter/AJEnglish

Обстріл Ізраїлю терористами ХАМАС. Фото: Twitter/AJEnglish

Обстріл Ізраїлю терористами ХАМАС. Фото: Twitter/AJEnglish

Атака сектора Гази ізраїльськими військами. Фото: Twitter/AJEnglish

Атака сектора Гази ізраїльськими військами. Фото: Twitter/AJEnglish

Конфлікт із Палестиною у травні 2021. Фото:Twitter/KhanAmanatullah

Конфлікт із Палестиною у травні 2021. Фото:Twitter/KhanAmanatullah

Конфлікт на Близькому Сході 11 травня. Фото: Twitter/AJEnglish Thumb Обстріл Ізраїлю терористами ХАМАС. Фото: Twitter/AJEnglish Thumb Атака сектора Гази ізраїльськими військами. Фото: Twitter/AJEnglish Thumb Конфлікт із Палестиною у травні 2021. Фото:Twitter/KhanAmanatullah Thumb

Останні дні в Єрусалимі проходять акції протесту з боку палестинців. Причиною стало рішення суду Ізраїлю про виселення декількох палестинських сімей із їхніх домівок у Шейх Джаррасі. Це призвело до сутичок між палестинцями та ізраїльською поліцією.

Терористичне угруповання ХАМАС 10 травня висунуло вимогу ізраїльській владі до 18:00 звільнити від сил безпеки Храмову гору та квартал Шейх Джаррах у Єрусалимі. Також терористи вимагали звільнити всіх палестинців, яких затримали через заворушення у місті. Інакше ХАМАС пригрозив Ізраїлю атаками.

Влада Ізраїлю відмовилася виконувати вимоги терористів. Через це ввечері 10 травня з сектору Гази були випущені десятки ракет. Ізраїльська влада заявила, що на територію держави запустили близько 150 кустарних ракет. Також більша їхня частина була збита системою «Залізний купол». Наразі кількість ракет досягла 300 штук.

Найбільше постраждало населення Ашкелону. У відповідь на такі дії армія Ізраїлю нанесла авіаудари по анклаву, що знищило не менше восьми бійців ХАМАС.

Водночас продовжуються протести палестинців у Єрусалимі, за даними Червоного хреста, за час протестів постраждало понад 550 палестинців. Згідно з даними палестинського агентства WAFA, жертвами ізраїльських ракетних ударів стали 24 людини, 103 особи отримали поранення.

В армії Ізраїлю заявили, що військові готові до ряду сценаріїв, зокрема й до ескалації. Операція під назвою «Вартові стін» триватиме декілька днів та матиме серйозні наслідки для ХАМАС. Також можливе й проведення наземної операції у секторі Гази.

Через ситуацію в Ізраїлі Рада Безпеки ООН провела екстрену нараду. США, ЄС та Велика Британія закликали Ізраїль і Палестинську автономію до миру і припинення насильства.

Також посольство України в Ізраїлі рекомендує громадянам України уважно відслідковувати повідомлення місцевої влади для підвищення рівня обізнаності у власній безпеці.

У разі обстрілів може бути активована сирена попередження. Українцям варто ставитися до таких попереджень серйозно та слідкувати за інструкціями влади.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉