Голова Державної митної служби Максим Нефьодов виступає за те, щоб збільшити ліміти на безмитні посилки і підвищити повноваження митної служби щодо протидії контрабанді. Про це вчора, 17 жовтня, він написав на своїй сторінці у Facebook.
Нефьодов повідомив, що три з чотирьох законопроєктів Верховна Рада прийняла. Один з них вже схвалений Кабінетом міністрів, після чого буде відправлений у Раду.
«Далі митна служба буде займатися ще двома ініціативами, а саме збільшенням повноважень митниці з протидії контрабанді та наведенням порядку з поштовими відправленнями», — написав він.
Також Нефьодов додав, що не проти підняти ліміт на вартість посилок, допоки митна служба не навчиться оформляти їх швидко й онлайн.

Контекст
У листопаді 2018 року Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу. Тоді був передбачений перехідний період дії старого безмитного ліміту в 150 євро з початку січня 2019 року по кінець червня. Серед перших запропонованих змін також було обмеження кількості посилок — не більше трьох на місяць на одного одержувача. Однак ці зміни не прийняли.
Не ввели також безподатковий ліміт 22 євро. Обкласти податком посилки вартістю понад цієї суми у 2016 році Асоціація підприємств інформаційних технологій пропонувала Міністерству фінансів.
1 липня 2019 року вступили в дію зміни до Податкового кодексу, які стосуються оподаткування посилок з-за кордону. Якщо вартість товарів у посилці перевищує 100 євро, то одержувач-фізична особа зобов'язаний сплатити податок на додану вартість.
Зараз діє два додаткових платежі – ПДВ 20% і мито 10%. Одержувач сплачує їх тільки з суми, яка перевищила 100 євро.
Наприкінці вересня Максим Нефьодов в інтерв'ю «5 каналу» заявив, що зменшення ліміту на безподаткове пересилання посилок в Україну з-за кордону до 100 євро було неефективним, тому він готовий у перспективі підтримати повернення ліміту в 150 євро.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також