Facebook Pixel

Тривають переговори: Макрон розповів про угоду щодо виведення важких озброєнь із ЗАЕС

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що є угода про виведення важких озброєнь із території Запорізької атомної електростанції, яка зараз окупована російськими загарбниками.

Про це Макрон заявив у вівторок, 13 грудня, на міжнародній конференції в Парижі, пише Reuters.

За словами президента Франції, зараз тривають переговори щодо умов реалізації цієї угоди.

«Нам вдалося захистити Чорнобиль, і наша мета – захистити Запоріжжя. Найближчі тижні будуть вирішальними», — заявив Макрон, прибувши на конференцію.

Нагадаємо: Франція проводить міжнародну конференцію в Парижі з метою надання термінової допомоги Україні, щоб допомогти їй пережити зимові морози, коли російські війська атакують об'єкти цивільної інфраструктури по всій країні.

Як повідомлялося, на початку серпня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що ситуація із захопленою росіянами Запорізькою атомною електростанцією стає дедалі серйознішою. У МАГАТЕ наголосили, що контроль над найбільшою у Європі АЕС втрачено.

У серпні президент Володимир Зеленський також заявляв, що аварія на Запорізькій АЕС, яку захопили росіяни, може стати більшою катастрофою, ніж Чорнобиль.

Сьогодні, 13 грудня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що результатом проведення конференції в Парижі стало оголошення державами-партнерами України намірів надати їй $1 млрд допомоги для проходження зими.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉