Facebook Pixel

Майнери видобули 90% усіх біткоїнів. Ще 10% здобудуть упродовж наступних 119 років

Станом на 11 грудня 2021 року майнери видобули 90% передбаченої емісії біткоїнів (BTC), розмір якої у 21 млн був закладений на старті алгоритмом, придуманим і створеним Сатоші Накамото.

10%, що залишилися, видобуватимуться майнерами впродовж наступних 119 років, пише cryptor.

c7221b637b2dd9051622edee3295fb46jpg-448350-google-chrome.jpg

Теоретично на момент видобутку останнього біткоїна його ціна має збільшитися щонайменше в 30 разів вище за поточну собівартість майнінгу. До цієї цифри у $240 тис. треба додати принаймні подвійну рентабельність, а також сторічну інфляцію.

Важко передбачити, наскільки зміняться технології видобутку біткоїна та його енергопостачання. А поки що інтерес до майнінгу, як і раніше, високий, на що вказують нові суботні історичні рекорди хешрейту.

Принципи майнінгу біткоїна

Особистість засновника цифрової валюти, як і раніше, залишається нерозкритою, тому складно припустити, чим він керувався під час вибору правил роботи екосистеми.

Проте ідея Накамото роздати 90% BTC упродовж перших 12 років роботи алгоритму призвела до появи багатомільярдної індустрії майнінгу.

Експонентне зростання складності видобутку Bitcoin, закладене графіком емісії, призвело до створення цілої галузі виробництва ASIC-майнерів і вибухового розвитку технологій їхніх чипів до 5 нм за дуже короткий строк.

Періодичний халвінг, що вдвічі зменшує винагороду за блок, став причиною постійного подвоєння вартості біткоїна. Тому вартість біткоїна увійшла в залежність від собівартості видобутку криптовалюти. Ця цифра чотири рази ставала «безумовним дном» упродовж усієї історії біржової торгівлі, надійно зупиняючи масштабні розпродажі криптовалюти.

У решту часу майнери видобували біткоїн із високою нормою прибутку, що перевищує собівартість у кілька разів. У III кварталі 2021 року, судячи з фінансових звітів публічних компаній, акції яких торгуються на фондовому ринку, вони майнили BTC у середньому по $8000.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉