Facebook Pixel

У Бородянці відкрили школу, відновлену за підтримки Литви

У Бородянці відкрили школу, відновлену за підтримки Литви

У Бородянці відкрили школу, відновлену за підтримки Литви

У Бородянці за підтримки Литви відновили школу, зруйновану під час вторгнення. Оновлена школа, яка на початку широкомасштабного вторгнення зазнала руйнувань внаслідок ракетно-бомбових ударів і влучання снарядів, отримала нову назву «Литовсько-Український ліцей №1» та вже готова прийняти 700 учнів. В рамках проєкту також було побудовано унікальне автономне підземне укриття, яке може одночасно вмістити до 800 осіб та обладнане ліфтом.

У Бородянці відкрили школу, відновлену за підтримки Литви

У Бородянці відкрили школу, відновлену за підтримки Литви

Quote«Від початку широкомасштабного вторгнення Литва забезпечує всебічну підтримку Україні, зокрема, у відновленні закладів освіти. Сучасні, безпечні, комфортні школи і дитячі садочки – це не просто освіта для дітей, це можливість відновити життя в постраждалих громадах. Ліцей в Бородянці – яскравий приклад таких проєктів, він також заведений в екосистему DREAM, що забезпечує прозорість та підзвітність його впровадження», – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Бюджет проєкту «Литовсько-Український ліцей №1» сягнув майже 8 млн євро, фінансування було забезпечене Фондом розвитку співпраці та гуманітарної допомоги Литви. За ініціативи литовського уряду реконструкцію ліцею реалізувало Центральне агентство управління проєктами (CPVA).

За словами міністерки економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте, Литва допомагає відбудовувати зруйновані міста України, не чекаючи кінця війни, і вже виділила понад 14 млн євро на будівництво тимчасового поселення, реконструкцію шкіл, дитячих садків та інших проєктів.

Quote«Разом ми відбудуємо Україну і разом ми досягнемо перемоги для всіх нас», – наголосила міністерка на церемонії відкриття ліцею.
Quote«Відновлення освітньої системи є одним із пріоритетів Литви у підтримці України. Кожна школа або дитячий садок, відбудовані чи нові, представляють більше, ніж освітній простір: вони символізують стійкість України, її силу та оптимізм, підкреслюючи, що Україна не сама у цій боротьбі», – говорить заступниця директора CPVA Раса Сураученє.

Оновлений ліцей у Бородянці – це нова, сучасна триповерхова будівля. Класи оснащені «розумними» дошками та інтерактивними столами для початкової освіти. Робочі місця вчителів обладнані комп'ютерами, принтерами та іншими пристроями.

Новий досвід будівництва автономного укриття поруч із школою став поштовхом до програми з будівництва ще шести таких укриттів по всій Україні, фінансованої Європейським Союзом та Литвою (15,5 млн євро). CPVA відповідатиме за реалізацію проєкту.

Подякувати 🎉