Запуск РН «Антарес» 2 листопада 2019 року. Фото: ДКАУ
За підсумками дев'яти місяців 2019 року підприємства, що входять до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ), випустили продукції на суму 3 млрд грн, на таку ж суму реалізували її і отримали 370 млн грн чистого прибутку. Про це повідомила прес-служба ДКАУ.
За цей час було здійснено за два запуски ракетоносіїв (РН) «Антарес» (спільний проект з США) і «Вега» (спільний проект з ЄС), поставлені системи управління для забезпечення пілотованих місій на РН «Союз» (Росія). Відправлено на космодром у США перший ступінь РН «Антарес», яка стартуватиме в першому кварталі 2020-го.
Обсяги виробництва галузі зросли на 9,3%. Зокрема, збільшили обсяг КБ «Південне» — на 19,4%, завод «Арсенал» — на 29%, СПБ «Арсенал» — на 204,9%, «Київприлад» — на 88,9%.
Експортовано продукції на 2,43 млрд грн (на 20% більше, ніж за відповідний період 2018). Частка експорту в загальному обсязі реалізації складає 78,8%. Обсяги імпорту склали 3,1% від експорту.
Рентабельність діяльності підприємств галузі склала 12%. Номінальна середньомісячна заробітна плата по галузі зросла по відношенню до початку року на 5,8% і становить 9296 грн.
При цьому повідомляється, що в третьому кварталі галузь працювала в «екстремальному режимі». «У першу чергу, з-за мінімального фінансування, відсутності державного замовлення на виробництво космічної техніки, не затвердженої досі космічної програми на 2020 рік», — сказав в. о. голови ДКАУ Володимир Міхєєв.
Контекст
Президент Володимир Зеленський підписав закон про державне регулювання космічної діяльності. Він повинен створити умови для розвитку космічної галузі, підвищити її інвестиційну привабливість, а також сформувати конкурентне середовище для суб'єктів космічної діяльності різних форм власності.