Президент України Володимир Зеленський підписав закон про державне регулювання космічної діяльності, який Верховна Рада прийняла 2 жовтня. Про це повідомили у пресслужбі глави держави.
У повідомленні зазначили, що цей закон допоможе створити умови для розвитку космічної галузі, підвищити її інвестиційну привабливість, а також сформувати конкурентне середовище для суб'єктів космічної діяльності різних форм власності.
Що передбачає закон?

- Суб'єктами космічної діяльності можуть бути компанії будь-якої форми власності, зокремаиприватні (зараз випробування, виробництво та запуск ракет-носіїв можуть здійснювати тільки держкомпанії);
- декларування компаній, які хочуть вийти на український космічний ринок;
- адміністративну відповідальність за діяльність у цій галузі без декларування, за подання інформації неповним обсягом чи взагалі недостовірної, а також за затримку надання даних про зміну в роботі таких компаній;
- дозвіл перевіряючим органам складати протоколи про порушення;
- відмову від ліцензування космічної діяльності;
- державну підтримку приватних компаній, які будуть здійснювати космічну діяльність і залучати інвестицій в космічну галузь країни.
Цей закон набуде чинності через три місяці від дня його опублікування.
- Контекст
13 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроєкт, який повинен залучити інвестиції у розвиток космічної галузі та дозволити приватним компаніям запускати ракети в Україні. А вже 2 жовтня документ ухвалили у другому читанні.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки
Закон №4337-IX: як нові вимоги до перевізників змінять ринок автоперевезень в Україні