Facebook Pixel

Космічна галузь отримала 370 мільйонів гривень прибутку за перші три квартали

За підсумками дев'яти місяців 2019 року підприємства, що входять до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ), випустили продукції на суму 3 млрд грн, на таку ж суму реалізували її і отримали 370 млн грн чистого прибутку. Про це повідомила прес-служба ДКАУ.

За цей час було здійснено за два запуски ракетоносіїв (РН) «Антарес» (спільний проект з США) і «Вега» (спільний проект з ЄС), поставлені системи управління для забезпечення пілотованих місій на РН «Союз» (Росія). Відправлено на космодром у США перший ступінь РН «Антарес», яка стартуватиме в першому кварталі 2020-го.

Обсяги виробництва галузі зросли на 9,3%. Зокрема, збільшили обсяг КБ «Південне» — на 19,4%, завод «Арсенал» — на 29%, СПБ «Арсенал» — на 204,9%, «Київприлад» — на 88,9%.

Експортовано продукції на 2,43 млрд грн (на 20% більше, ніж за відповідний період 2018). Частка експорту в загальному обсязі реалізації складає 78,8%. Обсяги імпорту склали 3,1% від експорту.

Рентабельність діяльності підприємств галузі склала 12%. Номінальна середньомісячна заробітна плата по галузі зросла по відношенню до початку року на 5,8% і становить 9296 грн.

При цьому повідомляється, що в третьому кварталі галузь працювала в «екстремальному режимі». «У першу чергу, з-за мінімального фінансування, відсутності державного замовлення на виробництво космічної техніки, не затвердженої досі космічної програми на 2020 рік», — сказав в. о. голови ДКАУ Володимир Міхєєв.

Контекст

Президент Володимир Зеленський підписав закон про державне регулювання космічної діяльності. Він повинен створити умови для розвитку космічної галузі, підвищити її інвестиційну привабливість, а також сформувати конкурентне середовище для суб'єктів космічної діяльності різних форм власності.

Подякувати 🎉