Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Жодних спекуляцій: Зеленський вперше прокоментував ситуацію із позбавленням Корбана громадянства

Корбан втратив українське громадянство — що говорить Зеленський. Фото: Facebook / Геннадій Корбан

Корбан втратив українське громадянство — що говорить Зеленський. Фото: Facebook / Геннадій Корбан

Президент Воломир Зеленський у четвер, 28 липня, вперше прокоментував ситуацію із позбавленням керівника штабу оборона Дніпра Геннадія Корбана українського громадянства. Перші чутки про це з’явились у ЗМІ ще 20 липня.

Журналісти після пресконференції глави держави зі своїм литовським колегою Гітанасом Наусєдою попросили Зеленського роз’яснити ситуацію, щоб уникнути спекуляцій.

Quote«По-перше: жодних спекуляцій немає. Ми на регулярній основі надаємо громадянство нашої держави або позбавляємо. Це постійний процес, і все відбувається постійно в рамках чинного законодавства», — відповів президент.

Сам Корбан у своєму фейсбці наголосив, що офіційна підстава для позбавлення його громадянства, як і раніше, відсутня. Він також додав, що на проросійських телеграм-каналах активно почали розганяти «нібито його ізраїльський паспорт».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Якщо на підставі вкидання російської підробки мене позбавили громадянства, то хотів би отримати з цього приводу офіційне роз'яснення української державної міграційної служби», — підкреслив він.

Контекст. Першим про намір Офісу президента позбавити громадянства Геннадія Корбана, Ігоря Коломойського, Вадима Рабиновича та інших 20 липня написало видання «Українська правда». Вже 22 лютого у Корбана, під час проби в’їзд в Україну, прикордонники вилучили український закордонний паспорт. В ДПСУ йому сказали, що його громадянство призупинене.

Сам Корбан тоді через допис у Facebook звернувся до Зеленського із проханням вирішити це «непорозуміння». До звернення від прикріпив і акт про вилучення його документу, у якому він вказується як «особа без громадянства».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Напередодні – 27 липня – сотні українських політиків, спортсменів, підприємців та громадських діячів підпали відкритого листа до Зеленського із проханням переглянути рішення про позбавлення громадянства Корбана. До числа тих, хто його підписав увійшли зокрема Арсен Аваков, Дмитро Ярош, Віталій Кличко, Борис Філатов, Олексій Гончаренко та інші. Загалом на 18:00 28 липня листа підписали 240 осіб.

Коментарі

Всі новини