Конституційний суд дозволив скасувати адвокатську монополію

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт щодо внесення в Основний закон змін про скасування адвокатської монополії. Про це повідомили у пресслужбі суду.

У суді вважають, що запропоновані законопроєктом зміни розширюють можливості здійснення представництва в суді.

Це рішення остаточне і не може бути оскаржене.

Що пропонує законопроєкт?

Пропонується змінити редакцію Конституції, де йдеться про те, що тільки адвокат може захищати особу від кримінального обвинувачення.

Йдеться про те, щоб прибрати з відповідної конституційної норми абзац про можливі винятки — коли це стосується трудових спорів, спорів щодо захисту соціальних прав, виборів і референдумів, а також представництва малолітніх або неповнолітніх осіб.

Також пропонується вилучити із перехідних положень Конституції підпункти, в яких є дати введення в дію положень Основного закону про те, що тільки адвокати можуть представляти інтереси інших осіб у судах.

Що далі?

Тепер парламент може попередньо схвалити цей законопроєкт 226 голосами, тобто прийняти його в першому читанні. Після цього на наступній черговій сесії Рада може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно щонайменше 300 голосів парламентаріїв.

  • Контекст

У вересні Верховна Рада попросила Конституційний суд оцінити конституційність законопроєкту № 1013 президента Володимира Зеленського про скасування адвокатської монополії.


Адвокатську монополію ввели в 2016 році в ході судової реформи експрезидента Петра Порошенка. Згідно з нею, з 1 січня 2019 року інтереси громадян у судах усіх інстанцій мали право представляти тільки адвокати.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Шмигаль повідомив про 5 тис. нових ФОП, а у соцмережі йому пояснили, що це означає

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що кількість реєстрацій нових ФОП фактично повернулося до докризового періоду.

Засновник Rozetka розповів, що після туалетного паперу взялися купувати українці

В інтернет-магазині Rozetka за останній місяць в кілька разів зросли продажі робочих столів, крісел на коліщатках і ноутбуків. На думку засновника компанії Владислава Чечоткіна, це означає, що українці навчилися працювати вдома і планують і далі так працювати.

Топ-10 кращих університетів України. Куди вступати у 2020-му

Цього року останній шкільний дзвоник був незвичайним — в режимі онлайн, без лінійки, білих бантів і квітів. На щастя, пандемія не скасувала здачу ЗНО і вступ до закладів вищої освіти. Поки випускники активно готуються до іспитів, The Page проаналізувало останні рейтинги кращих закладів і склало свій список. Перші місця ми віддали університетам, які потрапили в світовий рейтинг QS World University Rankings-2020, далі йшли по торішньому списку центру міжнародних проектів «Євроосвіта» (він оновлюється наприкінці червня). Отже, наш Топ-10 кращих університетів України 2020.

style