Facebook Pixel

Комітет Ради підтримав скасування пільги для «зелених» електростанцій Ахметова

Рінат Ахметов. Фото: УНІАН

Рінат Ахметов. Фото: УНІАН

Комітет з питань податкової та фінансової політики Верховної Ради проголосував за скасування пільги, якою імпорт енергетичного обладнання для сонячних і вітрових електростанцій звільнявся від сплати податку на додану вартість.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав депутат від партії «Слуга народу» і голова енергетичного комітету у Верховній Раді Андрій Герус.

За його словами, ці пільги були вигідні компаніям та їхнім власникам, які будували сонячні та вітрові електростанції, запускаючи їх за найвищим у світі «зеленим» тарифом (в Україні тариф на сонячну енергію становить 15 євроцентів, а в Німеччині — 4,7).

Telegram Logo

«У той же час від цієї пільги програвали українські виробники енергообладнання, які платили вхідний податок і мали гірші умови у порівнянні з імпортом. Програвав і держбюджет країни, який через це 2019 року недоотримав близько 10 млрд грн».

Андрій Герус

Андрій Герус

Народний депутат, глава комітету Верховної Ради з питань енергетики

Контекст. На початку минулого року імпорт сонячних батарей та вітряків звільнили від сплати податку на додану вартість (рішення про надання пільги ухвалили ще наприкінці 2018-го).

Слід зазначити, що найбільші сонячні та вітрові електростанції 2019 року вводив в експлуатацію Рінат Ахметов.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини