Facebook Pixel

Коболєв пояснив, яку несплату податків ДФС шукала в «Нафтогазі», проводячи обшук

ДФС провела обшуки в НАК «Нафтогаз України». Фото: facebook.com/SFSofUkraine

ДФС провела обшуки в НАК «Нафтогаз України». Фото: facebook.com/SFSofUkraine

Державна фіскальна служба (ДФС) 11 червня провела обшуки в НАК «Нафтогаз України» в межах досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом можливого ухилення посадових осіб компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн.

Згідно з повідомленням, розміщеним у Facebook, ідеться про незавершену з жовтня 2015 року процедуру митного оформлення газу, придбаного в «Газпрому».

«Виробники теплової енергії фактично споживають газ, що в газотранспортній системі України, однак «Нафтогаз України» не оформляє документи про постачання газу й не підписує відповідні акти прийомання-передавання, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС», — йдеться в повідомленні.

Telegram Logo

ДФС заявляє, що зібрано достатньо доказів, які можуть свідчити про факт ухилення від сплати податків.

«Співпрацюємо зі слідчими органами. Нині уточнюємо деталі», — повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» директор з інтегрованих комунікацій «Нафтогазу» Максим Белявський.

Восени 2020 року тодішній глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв у інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» коментував звинувачення в несплаті ПДВ.

Він зазначив, що у звіті держаудиту є старий докір податкової, що «Нафтогаз» не записував усі продажі газу на себе і не надав номінації низці тепловиків, які мають великі борги.

«Не маючи номінації, ці споживачі газу збалансувалися через «Укртрансгаз», де ціна газу вища. Тобто той же газ групи «Нафтогаз» пішов їм, але за вищою ціною. Це вищий ПДВ, це вищий податок на прибуток. І «Укртрансгазом» ці податки були сплачені. Але податкова говорить, що той вибір транзакції, який, з погляду держбюджету, приніс більше доходу, неправильний», — пояснив Коболєв.

За його словами, ця історія почалася ще у 2016 році. «Я дуже добре знаю, хто її інспірував. Ми довго з цією історією розбиралися та виграли Верховний суд», — зазначив Коболєв.

Додатково. У лютому 2018 року Енергетична митниця ДФС виставила Коболєву два штрафи, на 7 млрд і 1,3 млрд грн, за несплату ПДВ під час закупівлі 2,4 млрд куб. м газу в «Газпрому» у 2015 році, що призвело до несплати ПДВ на суму 2,75 млрд грн.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини