Facebook Pixel

Проти Київстару можуть ввести санкції та націоналізувати: Шурма. Оновлено позицією компанії

Проти Київстару можуть ввести санкції та націоналізувати: Шурма. Фото:Forbes.ua

Проти Київстару можуть ввести санкції та націоналізувати: Шурма. Фото:Forbes.ua

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма стверджує про «високу ймовірність» ухвалення санкцій щодо «Київстару» з подальшою конфіскацією компанії.

Про це чиновник розповів в інтерв'ю ЕП.

Quote«Там зараз відповідні служби вивчають наявність правової ситуації. Я думаю, що є висока ймовірність прийняття санкцій з подальшою конфіскацією цієї компанії», — прокоментував ситуацію з «Київстаром» заступник керівника ОП.

Також юристи Офісу президента вивчають можливість, як націоналізувати компанію:

Quote«Це зараз вивчають юристи. Тобто це не є моє рішення чи чиєсь індивідуальне, це колективний аналіз, який здійснює велика кількість інституцій», – розповів Шурма.

Нагадаємо, що колишній держсекретар США та ексочільник ЦРУ Майк Помпео зайняв посаду незалежного невиконавчого директора компанії «Київстар».

За матеріалами Служби безпеки суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Серед них – активи «Київстару».

Коментар від «Київстару»

100% «Київстару» належать глобальному діджитал-оператору VEON, яка є публічною компанією, і жоден з її прямих акціонерів не заходиться в санкційному полі США, ЄС чи Великої Британії. В роз'ясненні Міністерства фінансів США зазначено, що компанія-власниця 47,8% акцій VEON (люксембурзький інвестиційний фонд LetterOne) не знаходиться під санкціями.

\З лютого 2022 року будь-який вплив представників LetterOne на діяльність VEON обмежена, а діяльністю VEON керує рада директорів, яка складається з незалежних членів ради. Відповідно, VEON звернувся до суду в Україні з клопотанням про зняття арешту з частки корпоративних прав «Київстару», який був накладений згідно з рішенням Шевченківського районного суду.

Наразі «Київстар» чекає розгляду клопотання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉