Facebook Pixel

Китай зацікавився Libra

Китай має запозичити досвід монетарної система Гонконгу та ідею криптовалюти Facebook. Остання дозволить комерційним організаціям випускати банкноти, які підтримані їхніми власними активами.

Про це розповів колишній глава Центрального банку Китаю Чжоу Сяочуань, передає South China Morning Post.

Три банки Гонконгу – Bank of China, HSBC і Standard Chartered Bank – випускають банкноти на своє ім’я і мають власні валютні резерви в доларах США. Таким чином, банки гарантують, що долар США коштуватиме 7,8 гонконгських доларів ($0,13).

За його словами, Китай повинен винести для себе урок із ситуації з криптовалютою Libra від Facebook. Народний банк Китаю забороняє використання цифрової валюти, але зараз китайські спеціалісти вивчають це питання.

Наразі у Пекіні дискутують стосовно того, як реагувати КНР на звяви про те, що Libra може стати світовою валютою.

Чжоу наголосив, що в такому разі криптовалюта значно послабить державну валюту, яка не є стабільною. Винахід Facebook може кардинально змінити транскордонний бізнес, додав він. Колишній глава банку наголосив, що Китай має зробити юань сильною валютою.

Керівник відділу досліджень центрального банку Ванг Сінь заявив, що головна дилема Пекіну полягає в тому, що криптовалюта може лише посилити гегемонію американського долара, оскільки вона тісно з ним пов’язана.

Контекст

18 червня Facebook офіційно заявив про те, що протягом року компанія створить нову криптовалюту Libra. Система цифрових платежів соцмережі дозволить користувачам відправляти гроші один одному, робити покупки на її платформі і в інтернеті загалом.

Наступного дня конгресмени США висловились за те, щоб компанія призупинила свій проект. Сенатори послались на неспокійне минуле Facebook та додали, що вони не можуть допустити запуск нової валюти без нагляду.

Наразі Facebook зіткнувся з проблемами запуску валюти. Технічні керівники проекту сумніваються, що криптовалюту запустять до 2020 року. Регулятори та законодавці у Вашингтоні стали на заваді проекту. Вони стурбовані з приводу конфіденційності, відмивання грошей, захисту споживачів та фінансової стабільності Facebook.

Подякувати 🎉