Facebook Pixel

Кабмін затвердив нові соціальні пільги для пенсіонерів та військових під час війни

Кабінет Міністрів ухвалив кілька рішень для додаткової соціальної підтримки деяких категорій громадян, зокрема, пенсіонерів, військових, які перебувають у зоні бойових дій, працівників критично важливої інфраструктури та інших.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Кому передбачена одноразова допомога?

Уряд затвердив правила виплати одноразової грошової допомоги тим громадянам, які постраждали внаслідок війни з росією. Ця допомога буде виділятися працівникам критичної інфраструктури, державним службовцям та посадовим особам місцевого управління. Уряд передбачив витрати в розмірі 480,3 млн грн на ці виплати в Державному бюджеті на 2024 рік.

Хто отримав пільги на комунальні послуги?

Для ветеранів війни (осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни) та їх сімей стали доступні нові пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер необхідно подати лише одну заяву для обліку та отримання пільг. Якщо сам ветеран не може звернутися до Пенсійного фонду, це можуть зробити його рідні. Зміни спрощують процес отримання пільг і роблять його більш зручним для ветеранів та їхніх сімей.

Ідентифікація для пенсіонерів-ВПО

Для людей похилого віку, які отримали статус ВПО до початку війни, термін проходження фізичної ідентифікації подовжено до 31 березня 2024 року. Це означає, що вони мають ще три місяці на те, щоб підтвердити свою особу. Це можна зробити або в офісі Пенсійного фонду чи Ощадбанку, або віддалено через електронний кабінет Пенсійного фонду або за допомогою відеоідентифікації.

Обов´язок проходження фізичної ідентифікації застосовується для всіх пенсіонерів з 2004 року. Проте для тих, хто став ВПО до початку вторгнення, тобто до 24 лютого 2022 року, ця норма не діяла з березня 2020 року до липня 2023 року.

Раніше The Page повідомляв, що в Україні розширили програму додаткової підтримки пенсіонерів за рахунок коштів ВПП ООН: розмір грошових допомог буде збільшено.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉