Кабмін представив проєкт Держбюджету-2020

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук і члени уряду презентували на своєму засіданні у вівторок, 5 листопада, підготовлений до другого читання проєкт Держбюджету-2020, повідомив кореспондент The Page.

За словами Гончарука, видатки загального бюджету складають 1,2 трлн грн: «Основна стаття видатків — обслуговування держборгу. На це виділили 141 млрд грн», — сказав він.

0002-r0.jpg

Окрім цього, у бюджет закладено 245,8 млрд грн на оборону та безпеку, 293 млрд грн — на соцсферу, 145,1 млрд грн — на освіту, 113,3 млрд — на охорону здоров'я та 73,7 млрд грн на дорожню інфраструктуру. Витрати на цю статтю рекордні. У 2019 на дороги виділили 56 млрд грн.

Quote«Це велика, але недостатня сума, щоб побудувати дороги ... У нас є ще багато різних ідей, як збільшити цю суму ... Але саме в державному бюджеті ця цифра є показовою, вона є рекордною за статтями витрат», — зазначив Гончарук
0013-r0.jpg

На розвиток великої та малої приватизації у проєкті держбюджету передбачено 12 млрд грн, на легалізацію азартних ігор — 3 млрд грн, на держфонд регіонального розвитку — 7,5 млрд грн, на соціально-економічний розвиток — 2 млрд грн, а на національні інвестиційні проєкти виділили 1,8 млрд грн.

0012-r0.jpg

Прем’єр також наголосив, що «головне в бюджет закласти необхідні ресурси для розвитку країни, але цього не буде, якщо українці не будуть забезпечені найнеобхіднішим». «Тому людський капітал — основа такого розвитку», — сказав Гончарук.

Представляючи документ, глава Кабміну також зауважив, що «уряд не пропонує підвищення податків, але припускає, що в парламенті в дискусіях з депутатами за окремими позиціям це можливо».

{gallery}

Контекст

18 жовтня Верховна Рада прийняла за основу проєкт держбюджету на наступний рік. Тоді документ передбачав, що доходи бюджету складуть 1,079 трлн грн, витрати – 1,17 трлн грн, а дефіцит — 2,09%. До речі, в проєкт державного бюджету до другого читання подали понад 2,5 тис. поправок. На позачерговому засіданні 3 листопада Кабмін затвердив оновлений проєкт державного бюджету на 2020 рік.

Друге читання проєкту держбюджету у Верховній Раді відповідно до закону має відбутися до 20 листопада, а третє (якщо знадобиться) – до 25 листопада. Крайній термін прийняття бюджету – 1 грудня.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.