Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін представив проєкт Держбюджету-2020

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук і члени уряду презентували на своєму засіданні у вівторок, 5 листопада, підготовлений до другого читання проєкт Держбюджету-2020, повідомив кореспондент The Page.

За словами Гончарука, видатки загального бюджету складають 1,2 трлн грн: «Основна стаття видатків — обслуговування держборгу. На це виділили 141 млрд грн», — сказав він.

0002-r0.jpg

Окрім цього, у бюджет закладено 245,8 млрд грн на оборону та безпеку, 293 млрд грн — на соцсферу, 145,1 млрд грн — на освіту, 113,3 млрд — на охорону здоров'я та 73,7 млрд грн на дорожню інфраструктуру. Витрати на цю статтю рекордні. У 2019 на дороги виділили 56 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Це велика, але недостатня сума, щоб побудувати дороги ... У нас є ще багато різних ідей, як збільшити цю суму ... Але саме в державному бюджеті ця цифра є показовою, вона є рекордною за статтями витрат», — зазначив Гончарук
0013-r0.jpg

На розвиток великої та малої приватизації у проєкті держбюджету передбачено 12 млрд грн, на легалізацію азартних ігор — 3 млрд грн, на держфонд регіонального розвитку — 7,5 млрд грн, на соціально-економічний розвиток — 2 млрд грн, а на національні інвестиційні проєкти виділили 1,8 млрд грн.

0012-r0.jpg

Прем’єр також наголосив, що «головне в бюджет закласти необхідні ресурси для розвитку країни, але цього не буде, якщо українці не будуть забезпечені найнеобхіднішим». «Тому людський капітал — основа такого розвитку», — сказав Гончарук.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Представляючи документ, глава Кабміну також зауважив, що «уряд не пропонує підвищення податків, але припускає, що в парламенті в дискусіях з депутатами за окремими позиціям це можливо».

{gallery}

Контекст

18 жовтня Верховна Рада прийняла за основу проєкт держбюджету на наступний рік. Тоді документ передбачав, що доходи бюджету складуть 1,079 трлн грн, витрати – 1,17 трлн грн, а дефіцит — 2,09%. До речі, в проєкт державного бюджету до другого читання подали понад 2,5 тис. поправок. На позачерговому засіданні 3 листопада Кабмін затвердив оновлений проєкт державного бюджету на 2020 рік.

Друге читання проєкту держбюджету у Верховній Раді відповідно до закону має відбутися до 20 листопада, а третє (якщо знадобиться) – до 25 листопада. Крайній термін прийняття бюджету – 1 грудня.

Коментарі

Всі новини