Facebook Pixel

«Шахедів» може стати більше — ISW

29 березня російські війська продовжували наступ у Бахмуті та на його околицях. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW). Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що російські сили продовжують штурм Бахмута, але темп їхнього просування значно знизився, як порівняти з останніми тижнями. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели наступальні дії в районі Оріхово-Василівки, Богданівки, у районі Іванівського, Предтечиного та Озарянівки, проте успіху не мали.

Аналітики ISW вважають, що Іран, найімовірніше, збільшить постачання озброєння до Росії.

29 березня міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір Абдоллахян зустрівся з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим, щоб переглянути стратегічні та довгострокові угоди про співпрацю, які, ймовірно, посилять двосторонні відносини Росії та Ірану в галузі безпеки.

Ймовірно, що під час зустрічі міністри також обговорювали зусилля Росії щодо закупівлі іранських систем озброєння для використання в Україні та завершену угоду про надання Росією Ірану штурмовиків Су-35.

Центр національного спротиву 29 березня повідомив, що іранська авіакомпанія Pouya Air Transport 13 березня відновила регулярні рейси між Тегераном і Москвою, ймовірно, для підтримки постачань зброї. Також повідомляється, що іранські офіційні особи планують доправити безпілотники Shahed-131 найманцям ПВК «Вагнер» і що вагнерівці вже почали тренуватися керувати безпілотниками.

ISW уже зазначав раніше, що Росія покладається на Іран щодо військової та технологічної підтримки в Україні, і деякі іранські співробітники, ймовірно, перебувають в Україні, безпосередньо підтримуючи російські атаки на українську інфраструктуру.

Quote«Імовірно, Іран намагається зміцнити двосторонні відносини безпеки з Росією, у яких обидва будуть більш рівноправними партнерами й, напевно, збільшить постачання зброї Росії для досягнення цієї мети», — резюмували аналітики Інституту.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉