Facebook Pixel

Вирубка карпатського лісу: ІКЕА визнала суперечливість українських законів

Шведський ритейлер IKEA провів незалежний аудит ланцюга постачань компанії щодо потрапляння до нього незаконно заготовленої деревини з України. За результатами аудиту не було виявлено будь-яких ознак потрапляння незаконно заготовленої деревини до ланцюга постачання.

Розслідування відбулося за сприяння компанії Legallis, передає «Інтерфакс-Україна» з посиланням на пресслужбу IKEA.

Варто зазначити, що кілька років тому британська організація Earthsight, яка займається захистом екології, уже звинувачувала ритейлера у використанні незаконно заготовленої деревини. Однак обидва розслідування щодо IKEA вказали на складну інтерпретацію закону про санітарну вирубку в сезон тиші, підкреслили в компанії.

В IKEA також заявили, що підтримують діяльність FSC (Лісової опікунської ради) щодо розв'язання проблеми вирубки лісів і розгляду питання щодо покращення відповідального ведення лісового господарства.

«Глобальна команда IKEA складається з майже 40 фахівців із постачання деревини та лісового господарства. Вона працює над забезпеченням відповідальної лісозаготівлі й над тим, щоб IКЕА зі свого боку сприяла розвитку відповідального ведення лісового господарства», — наголосили в компанії.

Контекст. Наприкінці червня IKEA почала перевірку ланцюга постачань сировини з України після розслідування громадської організації Earthsight, у рамках якого з'ясувалося, що компанія продає у своїх магазинах стільці, які нібито виготовляють з українського бука.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉