В Держдепі знайшли заміну USAID
Відділ Державного департаменту, який займається питаннями біженців і працює над скороченням нелегальної міграції, очолить реагування США на катастрофи за кордоном, для чого, на думку експертів, йому бракує ноу-хау та персоналу. Про це пише Reuters, посилаючись на внутрішню телеграму.
Бюро з питань народонаселення, біженців та міграції, відоме як PRM, перебирає на себе цю функцію від Агентства США з міжнародного розвитку, головного американського агентства з надання зовнішньої допомоги, яке адміністрація Трампа ліквідувала.
Потрошіння USAID, яке значною мірою контролюється мільярдером Ілоном Маском як частиною команди президента США Дональда Трампа і відкриває нові можливості для скорочення федерального уряду, вже призвело до того, що багато експертів назвали запізнілою і неадекватною реакцію адміністрації на серйозний землетрус в М'янмі 25 березня.
Витяги з телеграми, відомої як ALDAC, що розшифровується як «Всі дипломатичні та консульські установи», надіслані цього тижня до посольств США та інших дипломатичних установ по всьому світу. Згідно з новою домовленістю, всі закордонні місії США повинні консультуватися з PRM щодо оголошення надзвичайних ситуацій за кордоном, йдеться в телеграмі.
«За погодженням з PRM на основі встановлених критеріїв міжнародної допомоги при катастрофах, на підтримку початкового реагування може бути виділено до $100 000. Додаткові ресурси можуть бути надані на основі встановлених гуманітарних потреб», — йдеться в повідомленні.
За словами співрозмовника агентства, лише 20 експертів з приблизно 525, які працювали в Бюро гуманітарної допомоги USAID та його Управлінні з надання допомоги США в разі стихійних лих за кордоном, найняті PRM.
Але, продовжило джерело, ця кількість далеко не достатня, і керівництво МОМ не має «жодного уявлення про те, як» реагувати на великі закордонні катастрофи.
«Вони не розуміють, як реагувати на катастрофи», — сказало джерело.
«Це жарт. Це смішно. PRM не є оперативною структурою. Вони роблять важливі речі, але це не те, чим вони займаються», — сказав Джеремі Кониндик, колишній директор Офісу США з надання допомоги при катастрофах за кордоном, який зараз є президентом Міжнародної організації з захисту прав біженців (Refugees International).
У минулі роки США регулярно розгортали одних з найкваліфікованіших рятувальників у світі для швидкого порятунку життів у відповідь на цунамі, землетруси та інші катастрофи.
Державний секретар США Марко Рубіо відкинув критику реакції адміністрації на землетрус у М'янмі. Він сказав, що це складне місце для роботи, військова хунта не любить США і несправедливо, що США надали більшу частину міжнародної гуманітарної допомоги.
Кониндик попередив, що з наближенням сезону ураганів у Карибському басейні США більше не можуть мобілізувати провідні світові групи реагування на стихійні лиха (DART), які колись могли допомагати у разі серйозних катастроф на цьому боці земної кулі.
«Механіку роботи DART неможливо відтворити в PRM. Вони просто намагаються створити Потьомкінський ДАРТ», — сказав Кониндик.
Ліквідація USAID адміністрацією Трампа призвела до звільнення тисяч підрядників, відправлення більшості з 10 000 співробітників в адміністративну відпустку і загрози звільнення, а також скасування програм з порятунку життя десятків мільйонів людей на мільярди доларів.
В одному з уривків телеграми йшлося про те, що в разі катастрофи за кордоном PRM може звернутися до залишків Бюро гуманітарної допомоги USAID з проханням мобілізувати рештки своїх співробітників «для забезпечення найбільш ефективного та дієвого реагування».