Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ТОП-5 головних новин за 30 листопада від The Page

Головні новини за 30 листопада 2022 року: нове керівництво Мотор Січі. Фото: 5.ua

Головні новини за 30 листопада 2022 року: нове керівництво Мотор Січі. Фото: 5.ua

Останній день осені 2022 року став днем, який приніс нам нове керівництво «Мотор Січі» та обіцянки Європи передати на відбудову України заморожені російські активи.

Війна в Україні, яка триває вже десятий місяць, також цього дня активно обговорювалася в різних колах. Зокрема, говорили про нові можливі атаки, руйнування, яких Україна зазнали через росію, та допомогу від партнерів, яка допоможе перемогти в цій війні.

ТОП-5 новин останнього дня осені — 30 листопада 2022 року — від The Page був таким.

Польща скасовує деякі безоплатні послуги для українських біженців

Уже майже рік Польща є головним прихистком для громадян України, які після 24 лютого почали втікати від війни. Увесь цей час влада Польщі допомагала українським біженцям, однак наступного року цю допомогу буде скорочено. Так, з березня 2023 року громадянам України доведеться самостійно сплачувати за проживання в колективних закладах розміщення, якщо вони там перебувають понад 120 днів. Спочатку буде потрібно сплачувати половину вартості, а за кілька місяців — уже 75% вартості житла.

Проте деяким категоріям українських біженців усе-таки не треба буде платити. Йдеться про людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та людей, які опікуються щонайменше трьома дітьми.

ЄС може заблокувати 7,5 млрд євро для Угорщини

Угорщина може не отримали від ЄС 7,5 млрд євро, оскільки не провела реформи, які зобов’язалася зробити. Йдеться про 17 реформ, які раніше було погоджено з ЄС.

У ЄК наголошують, що в Угорщині є значні проблеми з верховенством права, і країні потрібно щось із цим робити. Однак поки що ніяких кроків для розв'язання цієї проблеми влада не робить.

Ба більше, діалог між Угорщиною та ЄС ускладнений занадто тісними зв'язками Будапешта з москвою.

«Укрнафта» вперше за три роки продала газ на УЕБ

«Укрнафта» після трирічної перерви здійснила продаж 100 тис. кубічних метрів газу на Українській енергетичній біржі. Компанія пропонувала природний газ у ПСГ із передаванням у грудні. Стартова ціна складала 25 416,70 грн/тис. куб. м без ПДВ або 30 500,04 грн/тис. куб. м із ПДВ. Під час торгів було продано 100 тис. кубів газу за середньозваженою ціною 25 тис. грн/тис. куб. м без ПДВ або 30 тис. грн/тис. куб. м із ПДВ.

Нове керівництво «Мотор Січі»

Міністр оборони України Олексій Резніков призначив нове керівництво АТ «Мотор Січ». За рішенням очільника Міноборони замість заарештованого за підозрою в пособництві рф В'ячеслава Богуслаєва тепер компанією керуватиме майор Сил спеціальних операцій ЗСУ Олексій Нікіфоров.

Крім того, було обрано й новий склад наглядової ради, до якої ввійшли Роман Коновалов, Сергій Корж, Юрій Пащенко та Юрій Шаповал. Новим головою наглядової ради «Мотор Січі» став заступник міністра економіки України Ігор Фоменко.

ЄС знову заявив про бажання передати Україні заморожені активи рф

Європейський Союз шукає законні способи передати на відбудову України заморожені у Європі російські активи. Натепер збитки, яких агресор завдав Україні, оцінюються вже в 600 млрд євро, а в Європі є 300 млрд євро заморожених російських активів.

Європейські дипломати наголошують, що росія та російські олігархи мають заплатити за все, що вони зробили з Україною та українським народом, саме тому надання Україні російських активів є цілком справедливим кроком.

У ЄС наголошують: щойно знайдуть законний спосіб віддати Україні російські арештовані активи, зроблять це.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини

Пташки перемоги: чому треба донатити на дрони

IT
інформаційна підтримка