Facebook Pixel

ТОП-5 головних новин за 29 листопада від The Page

Вівторок, 29 листопада, був багатий на новини з-за кордону. Чергові партії допомоги від партнерів, підтримка України у війні проти росії, зокрема, посилення обороноздатності нашої країни — саме ці новини визначили картину дня.

Також багато говорили про російські нафту та газ і залежність Європи від енергоносіїв рф.

Однак ТОП-5 новин 29 листопада, на думку The Page, усе-таки був таким.

Обмеження цін на російську нафту

Європа вкотре не змогла домовитися щодо встановлення граничного рівня ціни на російську нафту, що постачається морем. Цього разу пропонувалося встановити ціну на рівні $62, проте в Польщі виступили проти, назвавши її надто високою.

Польська сторона наполягає, що ціну необхідно встановити в розмірі $30 за барель. Такої самої позиції дотримуються Литва та Естонія.

Тож поки всі країни ЄС не будуть згодні із ціною, угоди не буде.

Тим часом росія далі продає нафту за $63,50 за барель, водночас собівартість її видобутку складає приблизно $20.

ППО Patriot для України

Польща й далі стоїть на своєму й переконує Німеччину передати Україні зенітні ракетні комплекси Patriot, які вона має отримати від ФРН. Польська влада вважає, що військова техніка мусить працювати, тому краще буде надати її Україні, ніж вона простоюватиме в Польщі.

Якщо Німеччина відмовиться, Польща після того, як отримає ці комплекси, розгляне можливість розміщення цих систем поблизу західного кордону України. У такий спосіб Польща своєю ППО закриє частину України.

«Нафтогаз» попросив США допомогти з газом

У НАК «Нафтогаз України» побоюються, що для нормального проходження цього опалювального сезону Україні може забракнути газу, тому звернулися за допомогою до USAID. Зокрема, НАК просить організацію надати Україні додаткові обсяги газу.

Побоювання «Нафтогазу» пов'язані з тим, що після ракетних обстрілів рф Україна була змушена використати для вироблення електроенергії додаткові обсяги вугілля та газу, що спричинило потребу в збільшенні обсягу газових сховищ.

МАГАТЕ на українських АЕС

Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі після переговорів із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою сповістив, що агентство посилить свою присутність на всіх атомних електростанціях України.

Таке рішення МАГАТЕ може бути пов'язано з тим, що після ракетної атаки рф 23 листопада всі українські АЕС були аварійно зупинено, що є дуже небезпечним.

Заява НАТО щодо України

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО за підсумками зустрічі пообіцяли Україні всебічну підтримку та допомогу в післявоєнній відбудові. В Альянсі наголошують, що «непохитні у відданості незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України» й готові до зміцнення партнерства з Україною.

Крім того, генсек НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що після війни Україна буде членом НАТО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉