Facebook Pixel

Голандські мікрочипи в обхід санкцій потрапляють до російських виробників зброї

Незважаючи на жорсткі санкції, мікросхеми голландського виробництва все одно потрапляють до Росії. Йдеться про багато мільйонів штук з лютого по грудень 2022 року, повідомила нідерландська медіакомпанія NOS.

Голандський мовник NOS та та редакція Nieuwsuur провели розслідування, яке показало, що чіпи від NXP і Nexperia використовують для виготовлення зброї, якою Москва вбиває військових і мирне населення в Україні. До Росії переважно потрапляє продукція великих виробників NXP та Nexperia.

Quote«Голландські компоненти має велике значення для російської військової машини. Ці мікросхеми регулярно зустрічаються майже у всіх типах російських військових безпілотників та іншої високоточної зброї, наприклад крилатих ракет. Чіпи NXP були виявлені в 10 із 27 російських систем озброєння», — розповів Джеймс Бірн, директор OSINT-групи британського аналітичного центру RUSI.

к вдалося з'ясувати, експорт в обхід санкцій йде через посередників — невеликі компанії, які відправляють мікросхеми в Росію поштою, а також посередників із Азії, які купують нідерландські мікросхеми й перепродають їх у росію. Найбільшим посередником є китайська компанія Sinno Electronics, яка перебуває під санкціями США, але не Європейського Союзу чи Нідерландів.

Як зупинити нелегальне постачання комплектуючих до російської зброї наразі не зрозуміло. Компанії-виробники наголошують, що дотримуються санкцій і не ведуть справи з Росією. В той же час за 2022 рік Нідерландська прокуратура відкрила лише одне кримінальне провадження щодо незаконного продажу мікросхем, а митниця змогла затримати лише один підозрілий вантаж на 300 тисяч євро.

Нагадаємо, у п’ятницю 27 січня, Рада ЄС продовжила на шість місяців — до 31 липня 2023 року — обмежувальні санкції, спрямовані проти окремих секторів економіки російської федерації.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉