Facebook Pixel

Пентагон: Гаубиці M777 дали «новий імпульс» контрнаступу ЗСУ

Американські 155-мм гаубиці M777, що постачаються в Україну в межах військової допомоги США, мають великий вплив на полі бою. Про це під час брифінгу розповів високопосадовець Пентагону.

Quote«Ви вже бачите, що українці готові перейти до контрнаступу на Донбасі. Вони повертають деякі міста, які росіяни захопили раніше. І Харків — це чудовий приклад того, що вони роблять більше, ніж просто захищають місто. Тепер вони витісняють росіян на схід і на північ, і ми вважаємо, що на це впливають гаубиці, особливо в Харкові», — сказав чиновник Міністерства оборони США.

Водночас він зазначив, що M777 не єдине озброєння, яке дає змогу ЗСУ проводити ефективний контрнаступ.

У Пентагоні зазначили, що вчора міністр оборони США Ллойд Остін провів розмову з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Резніков повідомив Остіну, що 74 з 90 гаубиць M777, які США надали Україні, перебувають у бою, забезпечуючи дальній вогонь із закритих позицій. Вони використовуються не лише в районі Харкова, а й в інших місцях на Донбасі.

Кореспондент американського видання Foreign Policy Джек Детч повідомив на своїй сторінці у Twitter, що зі США в Україну для виконання бойових завдань прибули три радянські вертольоти Мі-17, а союзники США відправили ще 10 літаків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉