Facebook Pixel

«Гарантований покупець» виплатив майже 16 млрд грн за «зелену» енергію

Фото: Гарантований покупець

Фото: Гарантований покупець

Держпідприємство «Гарантований покупець» виплатило виробникам альтернативної енергії майже 16 млрд грн за другу половину 2019 року.

Згідно з повідомленням підприємства, за липень минулого року виробники енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) отримали трохи більше 3 млрд грн, за серпень – понад 3 млрд грн.

За вересень виробникам сплатили трохи більше 3 млрд грн, однак у жовтні виплати зменшилися майже на 1 млрд і склали трохи більше 2 млрд грн.

Telegram Logo

У листопаді сума виплат була такою ж, як у жовтні, а в грудні зменшилася на 400 млн грн і склала майже 2 млрд.

Загалом з липня по грудень минулого року ВДЕ виробили трохи більше 3 тис. МВт/год електроенергії, яку було продано «Гарантованому покупцю».

Контекст. Міністерство енергетики та захисту довкілля запропонувало добровільну реструктуризацію використання відновлюваних джерел енергії. У міністерстві також запропонували збільшити на п’ять років строки виплат для сонячних електростанцій та знизити тариф від 15% до 25% у залежності від потужності станції. Для вітроелектростанцій (ВЕС) строк продовження виплат також складає п’ять років, а зниження тарифу — 10%.

Дефіцит державного підприємства «Гарантований покупець» за виплатами «зеленого» тарифу 2020 року складе 17 млрд грн. Про це заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель, презентуючи оновлений проєкт концепції «зеленого» енергопереходу України до 2050 року.

У листопаді минулого року Мінекоенерго підрахувало, що дефіцит коштів для виплат альтернативній генерації 2020 року складе 10,4-13,5 млрд грн.

У грудні 2019 року уряд змінив механізм спеціальних зобов'язань, згідно з яким «Укренерго» та оператори систем розподілу з початку 2020 року купуватимуть електроенергію для того, аби покрити свої технологічні втрати, на вільному ринку. Раніше вони робили це за граничною ціною, яку регулятор встановлював за спецзобов'язаннями атомних і гідроелектростанцій.

Після цього в «Гарантованому покупці» заявили, що 2020 року отримають близько 8 млрд грн дефіциту на виплату «зеленого тарифу».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини