росія здійснила 31 повітряну атаку з жовтня 2022 року по енергетичній інфраструктурі. З них 14 масованих ракетних ударів й 17 — атаки групами дронів-камікадзе.
Про це розповів міністр енергетики України Герман Галущенко під час розширеного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
За його словами, росіяни вразили ключові енергетичні об’єкти — теплові електростанції, теплоелектроцентралі, гідро- та гідроакумулювальні станції, підстанції системи передачі. Крім того, на сьогодні частина генеруючих потужностей перебуває під тимчасовою окупацією.
«У найбільш критичний період кількість відключених споживачів перевищувала 13,5 млн точок обліку — це понад 80% абонентів», — повідомив міністр.

Міністр підкреслив, що вже декілька тижнів поспіль в енергосистемі забезпечується баланс попиту і пропозиції без обмежень споживачів. Цьому посприяли:
- дострокове завершення ремонтів на енергоблоках АЕС,
- оперативне відновлення низки енергоблоків теплової генерації,
- сприятливі метеорологічні умови,
- зростання виробництва електричної енергії на ГЕС,
- збільшення генерації на сонячних електростанціях.
«Ми виходимо із складної зими повністю забезпечені паливом — станом на 03 березня запаси вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ становлять 1160 тис. тонн. Це на 375 тис. тонн більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Запаси природного газу в підземних сховищах України складають – 9,7 млрд м3, близько до торішніх обсягів», — зазначив Галущенко.
Контекст. За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, плануванням атак на українську енергетичну інфраструктуру займались не тільки російські військові, а й російські енергетики.