Facebook Pixel

G20 — без рф і Китаю — засудила війну в Україні. Блінкен і Лавров спілкувалися вперше за рік

Більшість членів «Великої двадцятки» (G20) рішуче засудили війну в Україні в декларації, і тільки росія та Китай не погодилися із цим, заявив президент Індії Норендра Морі, повідомляє Reuters.

Quote«Ми — крім рф і Китаю — найрішучіше засуджуємо агресію рф проти України та вимагаємо повного та безумовного виведення військ рф з її території. Війна спричиняє величезні людські страждання та загострює проблеми глобальної економіки: стримує зростання, збільшує інфляцію, руйнує торгові ланцюги, посилює енергетичну й продовольчу кризу та фінансову нестабільність», — йдеться в декларації зустрічі.


Країни G20 — за виключенням Китаю та росії — рішуче засудили військову агресію рф в Україні.

Країни G20 — за виключенням Китаю та росії — рішуче засудили військову агресію рф в Україні.

Блінкен і Лавров спілкувалися вперше за рік війни

Зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ рф Сергія Лаврова в Нью-Делі — перша з лютого 2022 року – тривала менше ніж 10 хвилин.

Під час першої, як вважають, особистої розмови двох вищих дипломатів після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Блінкен ще раз повторив: Вашингтон готовий підтримувати оборону України стільки, скільки буде потрібно.

Як стало відомо, Блінкен також закликав рф скасувати рішення про вихід із договору щодо ядерної зброї (СНО).

У відповідь Лавров звинуватив Захід у світовій політичній і економічній кризах і перекинув на інші країни відповідальність за «безсоромне поховання» чорноморської «зернової ініціативи».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉