Facebook Pixel

Фондовий і валютний ринки проігнорували відставку Гончарука

Повідомлення про те, що прем'єр-міністр Олексій Гончарук написав заяву про відставку, жодним чином не вплинуло на фондовий і валютний ринки.

Про це свідчать дані міжбанківського валютного ринку, які публікує «Інтерфакс-Україна», і підтверджує аналітик інвестиційної компанії ICU Михайло Демків на своїй сторінці у Facebook.

«Ринки поки дуже мляво відреагували на заяву Гончарука про відставку. Є невелике падіння ціни українських єврооблігацій, але малопомітне на тлі зростання попередніх днів», — написав Демків.

Вартість українських євробондів на відкритті торгів знизилася на 0,83%.

Міжбанківський валютний ринок взагалі не відреагував на заяву Гончарука про відставку: на відкритті ринку гривня зміцнилася щодо долара і торгувалася по 24,14 грн проти 24,18 грн за долар напередодні.

Контекст. Уранці 17 січня Гончарук заявив, що написав заяву про відставку. В Офісі президента підтвердили, що отримали заяву Гончарука.

Представник Кабміну у Верховній Раді Олена Шуляк на брифінгу в парламенті сказала, що причиною такого рішення стала інформаційна атака з оприлюдненням записів наради за участю представників Нацбанку і Мінфіну.

Вперше про можливу відставку Гончарука ЗМІ почали повідомляти ще 15 січня, проте пресслужба уряду оприлюднила заяву, в якій спростувала чутки про відставку прем'єра.

У мережі 15 січня з'явився фрагмент запису нібито прослуховування Гончарука. На ньому, за даними ЗМІ, чутно голоси прем'єра, першого заступника глави НБУ Катерини Рожкової, міністра фінансів Оксани Маркарової, міністра економіки Тимофія Милованова, заступника голови НБУ Дмитра Сологуба та головного спеціаліста з економіки у Мінфіні Олександри Бетлій.

На оприлюдненому аудіо обговорювалася економічна політика країни, а присутні несхвально відгукувалися про компетенцію Зеленського.


Олексій Гончарук очолив уряд наприкінці серпня 2019 року. До цього він керував аналітичною організацією «Офіс ефективного регулювання» (BRDO).

Подякувати 🎉