Facebook Pixel

Фонд держмайна продав Волиньторф фірмі з орбіти Супруненків за 212 млн грн

Фонд держмайна України провів аукціон з продажу «Волиньторфу». Переможець, пов'язаний з братами Супруненками, запропонував за підприємство 212,2 млн грн.

Про це пише Prozorro. Продажі.

Що придбав покупець «Волиньторфу»

«Волиньторф» — прибуткове підприємство, яке спеціалізується на виробництві торф'яних брикетів. За перше півріччя 2023 року воно отримало 90,4 млн грн доходу, за весь 2022 рік — 200 млн грн. При цьому за січень-червень 2023 року «Волиньторф» заробив 6,2 млн грн чистого прибутку, а за весь 2022 рік — 10,6 млн грн.

Станом на 30 червня 2023 року у «Волиньторфу» не було простроченої кредиторської заборгованості, а поточна кредиторська заборгованість становила 20,2 млн грн (зокрема за розрахунками з бюджетом 8,9 млн грн, за розрахунками з оплати праці — 2,6 млн грн тощо).

Загалом об’єкт включає 109 одиниць нерухомого майна (виробничі, складські, адміністративні приміщення тощо) загальною площею понад 21 тис. кв. м. На підприємстві працює 302 людей, а на балансі перебувають 164 транспортні засоби. Також до складу держпідприємства «Волиньторф» входить відокремлений підрозділ «Маневицький торфозавод».

Підприємство має спецдозволи на користування надрами на родовищах «Засвіття Ситнелюк» (на 18 років) і «Сойне» (19 років).

Що відомо про покупця Волиньторфу

Найбільшу суму — 212,2 млн грн — заплатило ТОВ «АГРОБІОСТАНДАРТ». Фірма, за даними Youcontrol, зареєстрована 4 роки тому у місті Теребовля Тернопільскої області. Керівником є Денис Чейчук. Власником ТОВ є кіпрська СІДФУДС ХОЛДІНГС ЛТД, якої володіє Вячеслав Супруненко, а фірма належить до фінансово-промислової групи братів Олександра та В'ячеслава Супруненків.

Що відомо про братів Супруненків

Старший брат — Олександр Супруненко — доволі відомий у Києві політик. У 2006 році був обраний депутатом Київської міської ради за списком Блоку Леоніда Черновецького як безпартійний. У 2014 році він знову ненадовго став депутатом Київради, але цього разу не входив до жодної фракції.

У 2007 році був обраний депутатом Верховної Ради 6 скликання 145-м номером у списку Партії регіонів, був членом цієї партії. У 2011 році вийшов із партії, проте залишився у фракції. У 2014 році знову став нардепом-мажоритарником від Києва, увійшовши до фракції «Воля народу».

Молодший брат — В'ячеслав Супруненко — з 2002 до 2011 року був депутатом Київради. Він одружений з дочкою ексмера Києва Леоніда Черновецького Христиною.

З-поміж фінансових активів братів — Асвіо банк, ПАО «Київхліб» і фірми, пов'язані з будівництвом і нерухомістю.

Нагадаємо, 29 травня Фонд державного майна провів аукціон із продажу заводу «Електронмаш» у Києві. Власником стало ТОВ «Інком Рент» братів Супруненків.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉