«Євросолідарність» та інші. Facebook видалила три групи облікових записів, пов'язаних з Україною

Фото: Fastlykke

Фото: Fastlykke

Соцмережа Facebook регулярно публікує звіти про видалення контенту, який не відповідає її правилам. За грудень було видалено 17 мереж — більше, ніж будь-коли раніше. Ці мережі пов'язані з 11 країнами. З-поміж інших були видалені три мережі, пов'язані з Україною:

  • 23 Facebook-акаунти, 25 сторінок, 11 груп і 19 акаунтів Instagram, які були створені в Луганській області і працювали на Молдову, Казахстан, Велику Британію, Іспанію, Киргизстан, Україну, Білорусь, Німеччину та Росію. Цією групою займалася марксистська організація «Боротьба»;
  • 13 облікових записів у Facebook, 31 сторінка, шість груп і три акаунти в Instagram. Ця мережа пов'язана з неурядовою організацією Anti-Corruption Blockpost;
  • 27 Facebook-акаунтів, 37 сторінок, 21 група й 13 облікових записів Instagram. Facebook стверджує, що вони пов'язані з партією «Європейська солідарність» і неурядовою організацією «Справа громад».

Загалом у грудні було видалено:

  • акаунтів Facebook — 1957;
  • акаунтів Instagram — 707;
  • сторінок — 156;
  • груп — 727.
Telegram Logo

Контекст. Подібну чистку мережі Facebook проводить уже три роки. Видалення відбуваються через «скоординовану неправдиву поведінку в регіоні». Під нею розуміються «скоординовані зусилля щодо маніпулювання суспільними дебатами для досягнення стратегічної мети, за якої фальшиві облікові записи є центральним елементом операції».

Додатково. Нові антимонопольні претензії до Facebook можуть змінити розподіл сил на ринку соціальних мереж. The Page розбиралося, що, власне, відбувається.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини