Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Естонія першою у Європі готова передати Україні заморожені активи рф

Естонія розробить механізм використання заморожених активів рф на користь України — міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Фото: postimees.ee

Естонія розробить механізм використання заморожених активів рф на користь України — міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Фото: postimees.ee

Уряд Естонії розробить механізм, який дасть змогу використовувати заморожені активи рф на користь України. Про це напередодні, 4 січня, заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, пише видання Postimees.

Quote«Європейські країни доручили Єврокомісії розробити юридичну схему, яка б дала змогу використовувати заморожені активи для допомоги та відновлення України. Але консенсусу з цього питання поки що не досягнуто. Ми обговорили це в уряді й вирішили, що паралельно почнемо створення юридичної структури, яка дозволить використовувати ці гроші», — сказав Рейнсалу.

За його словами, таке рішення Естонії також стало б прецедентом із погляду міжнародного права.

Видання нагадало, що ЄС заморозив активи рф на 17 млрд євро. Під санкціями також валютні резерви Центробанку росії на суму 300 млрд євро. Єврокомісія й досі не просунулася в рішенні щодо використання цих активів, тому Естонія взяла справу до своїх рук і розпочинає цей процес самостійно.

Нагадаємо: ще в жовтні прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас коментувала, що через «втому від війни» та «внутрішні проблеми, що даються взнаки», у Європейському Союзі все важче зберігати єдність щодо санкцій проти росії.

Естонія визнала рф терористичним режимом.

У вересні 2022 року Естонія закрила свої кордони для росіян, а МЗС країни закликало своїх громадян виїхати з рф, щоб не потрапити під мобілізацію. Саме тоді Естонія розірвала митну угоду з росією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини