Facebook Pixel

Українська економіка до кінця року подвоїть збитки через війну до $700 млрд – Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що до кінця року збитки, завдані економіці країни внаслідок війни, подвояться до $700 млрд.

Про це Шмигаль сказав на економічному форумі у Парижі у вівторок, 13 грудня, пише «Інтерфакс-Україна».

Quote«За нашими оцінками, які верифіковані Світовим банком, сума збитків, завданих економіці України, становить на 1 червня $350 млрд. До кінця року ця сума, очевидно, подвоїться. Ми розуміємо це, оскільки руйнування продовжуються», — сказав Шмигаль.

Прем'єр також наголосив, що через війну страждають усі сектори економіки.

За словами Шмигаля, якщо росія продовжить обстрілювати критичну інфраструктуру, то українська економіка скоротиться до 50%.

Quote«Скорочення української економіки прогнозується на рівні 35-40%. Якщо терористичну діяльність росії щодо нашої інфраструктури буде продовжено, то ми можемо втратити ще плюс 10% до цих цифр, тобто до 50% нашого ВВП», — сказав Шмигаль на форумі.

Нагадаємо, минулого тижня перший заступник міністра економіки Денис Кудін повідомив, що російські атаки по енергоінфраструктурі збільшили темпи спаду економіки України в листопаді 2022 року проти листопада 2021-го орієнтовно, до 41% порівняно з 39% у жовтні та 30,8% у ІІІ кварталі. За його словами, загалом на цей рік прогноз падіння ВВП погіршено до 33,2% з 32%.

Як повідомлялося, сьогодні Денис Шмигаль також заявив, що Україна найближчим часом отримає від міжнародних партнерів $1 млрд допомоги для проходження зимового періоду. За його словами, оголошення державами-партнерами України про надання допомоги Україні у проходженні зимового періоду у розмірі близько $1 млрд стало результатом конференції у Франції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉