Facebook Pixel
IT

«Доповідай» — перша українська краудфандингова платформа для воєнних зборів

Netpeak Group і «Моє Місто» запустили «Доповідай» («ДОПОмогу військовим ДАЙ») — першу в Україні краудфандингову платформу для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам.

Quote«Ми прагнемо, щоб українці закривали збори через «Доповідай» прозоро й безпечно. Переконані, що реалізація більшої кількості мілітарних проєктів допоможе наблизити перемогу», — говорить СЕО «Моє Місто» і «Доповідай» Сергій Лукачко.

Використовуючи власний 8-річний досвід, команда «Доповідай» допомагає зі збором коштів, просуванням проєкту, юридичним і бухгалтерським супроводом. На власному прикладі знає, які документи потрібні для звітності за різними типами запитів, у такий спосіб запобігаючи можливим проблемам з юридичного та фінансового боку.

Платформа також забезпечує надійність зборів, адже перевіряє організації та людей, які подають проєкти, і укладає з ними офіційний договір, за яким відповідальні особи зобов’язуються докладно відзвітувати про використання коштів і спрямувати їх на цільові потреби військових.

Вісім років тому група IT-компаній Netpeak Group на чолі з Артемом Бородатюком створила акселератор громадських проєктів «Моє Місто». Головна мета проєкту полягає в зборі коштів за допомогою краудфандингу на реалізацію соціальних і громадських ініціатив для покращення життя та добробуту в містах України.

За вісім років 14,9 тис. користувачів платформи зібрали понад 14,1 млн на реалізацію 152 успішних проєктів у сферах інклюзії, екології, урбаністики, культури, допомоги тваринам тощо.

З початком повномасштабної війни «Моє Місто» із соціальних ініціатив переключилася на проєкти, що наближають перемогу України.

Минулого року платформа зібрала понад 11 млн грн від приватних осіб, бізнесу та міжнародних донорів на гуманітарні або пов’язані з допомогою військовим проєкти.

З кожним місяцем воєнних зборів зі зрозумілих причин ставало дедалі більше. Тому команда платформи вирішила розділити сфери діяльності. Важливі соціальні проєкти далі реалізовуватимуть на «Моєму Місті». Для мілітарних зборів вирішили створити окрему платформу — «Доповідай». Назва платформи — це скорочення від «ДОПОмогу військовим ДАЙ».

«Доповідай» уже зібрала приблизно 3,5 млн грн від 1 860 доброчинців на 20+ проєктів.

Тільки за останній місяць збори сягнули 600 тис. грн, зокрема, 497,6 тис. грн від міжнародного фонду MarketStar Bulgaria на закупівлю 50 тонн вугілля для Одеської ОВА. Підтримка болгарських партнерів стала можливою завдяки Ігорю Мутерку, засновнику агенції digital-маркетингу Inweb, і Геннадію Воробйову, CEO болгарського офісу Netpeak.

Quote«Необхідно пам’ятати, що боротьба з ворогом потребує ресурсів: людських, технічних, матеріальних. І державний апарат не може закрити всі запити бригад, підрозділів тощо. Але, як показав досвід, збори також успішно закриваються свідомими українцями, які донатять. Тому складно переоцінити важливість донатерів і волонтерів у боротьбі з агресією», — говорить Артем Бородатюк, засновник Netpeak Group.

Зараз на платформі 6 проєктів, які перебувають на етапі збору коштів:

Кожен охочий може долучитися до доброчинців платформи та допомогти закрити збір. А якщо ви представляєте волонтерську чи громадську ініціативу та потребуєте підтримки, можете подати свій збір на «Доповідай» за посиланням: https://dopovidai.org/projects/add/rules

З початком повномасштабної війни група IT-компаній Netpeak Group сконцентрувала свою роботу на 4 напрямках: економічному, інформаційному, гуманітарному та мілітарному. Зокрема, без урахування витрат на ведення інформаційної війни Netpeak Group передала на допомогу захисникам, на соціальні та гуманітарні потреби понад 26 млн грн і більш як 8 млн грн на матеріально-технічне забезпечення ЗСУ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉