Спроба учасників ОПЕК+ стабілізувати ринок нафти за рахунок зменшення видобутку на 10 млн барелів на добу не матимуть успіху, бо попит впав глибше — на 20-30 млн барелів на добу.
«Заходи щодо скорочення експорту нафти на світовий ринок, які розглядають учасники картелю, лише зменшать тиск пропозиції на ринку нафти за умов падаючого попиту, але не вирішать проблему загалом», — наводить слова директора НТЦ «Психея» Сергія Сапегіна «Дзеркало тижня».
Це підтверджують і останні оцінки галузевих об'єднань. Найсприятливіший прогноз видала ОПЕК, яка оцінила надлишок нафти в 14,7 млн барелів на добу. Але навіть і він перевищує рівень скорочення, про який домовилися учасники картелю та інші зацікавлені держави.
Однак Міжнародне енергетичне агентство вважає, що попит впав на 25 млн барелів на добу, а розрахунки торгової компанії Trafigura показують падіння на 25-30 млн барелів на добу. Напередодні рецесії світовий попит на нафту коливався в межах 101-103 млн барелів на добу.
«Подібна угода матиме короткочасний вплив на ціну «паперової нафти» (фінансові спекуляції на біржі. — Pед.). З огляду на економічну кризу, що насувається, пропозиція ще довго перевищуватиме попит, і це сильніше пресуватиме ціну на нафту», — говорить президент Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар.

Контекст. Країни ОПЕК+ провели переговори щодо скорочення обсягів видобутку нафти в травні-червні цього року на 10 млн барелів на добу. Однак угода стане дійсною лише за умови участі в ній Мексики.
Згідно з прогнозами аналітиків банку Goldman Sachs, вартість нафти Brent залишиться на рівні $20 за барель з періодичними піками падіння нижче цієї позначки.