Facebook Pixel

В прокат виходить документалка «Мирні люди»: чому з росіянами неможливо домовлятися

29 серпня в Україні стартує прокат документального фільму «Мирні люди» режисера Оксани Карпович. Світова прем'єра стрічки відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі, де вона удостоїлася Спеціальної нагороди від екуменічного журі та Спеціальної нагороди від журі Amnesty International у рамках програми Forum.

Фільм є збіркою перехоплених розмов росіян та зображення українських міст та сіл, що постраждали від війни. З початку повномасштабного вторгнення українські спецслужби оприлюднили багато телефонних дзвінків російських військових. Особливо цікавлять розмови окупантів зі своїми близькими у росії. Голоси «мирних» громадян – матерів, дружин та друзів – розплющують очі не тільки на хід так званої «спецоперації», а й на жахливий внутрішній світ суспільства, яке підтримує її реалізацію. Цей фільм, заснований на перехопленнях, досліджує природу російського імперіалізму та колоніалізму, роль пропаганди під час вторгнення, а також порушує питання колективної відповідальності росіян.

Для режисера Оксани Карпович цей фільм став її другою режисерською роботою. Вона прославилася завдяки фільму «Не хвилюйся, двері відчиняться», а на початку повномасштабного вторгнення займалася локальним продюсуванням для зарубіжних новин.

Продюсерами з українського боку виступили Ольга Бесхмельніцина («Байконур. Вторгнення», «Стоп-земля») та Дар'я Бассель («Будинок із скал», «Редакція»).

До виробництва приєдналася і Франція. Режисером монтажу виступила француженка Шарлот Туррес, відома глядачам завдяки своїй роботі над документальним фільмом «А ночі вже більше не буде» Елеонори Вебер.

Стрічка «Мирні люди» була представлена на міжнародних фестивалях у всьому світі – від Гонконгу до Нью-Йорка. На Гонконгському міжнародному кінофестивалі вона отримала Спеціальну нагороду, а в Кракові отримала нагороду «Срібний Ріг» для режисера за соціально орієнтований фільм, а також приз FIPRESCI від асоціації кінопреси. Українська прем'єра картини відбулася на міжнародному фестивалі документального кіно з прав людини Docudays UA, де фільм став фільмом-відкриттям.

Подякувати 🎉