Facebook Pixel
banner-kolo-md.jpg

Найнижчий показник за рік: доходи рф від продажу нафти у вересні суттєво зменшилися

У вересні дохід росії від експорту нафти склав $15,3 млрд, що є найменшим показником з початку поточного року. Відповідні дані оприлюднило Міжнародне енергетичне агентство, пише Bloomberg.

Вересневі показники на $3,2 млрд або 17,3% менші, ніж були зафіксовані у серпні. Фахівці агентства зазначають, що зменшення доходів рф зумовлене падінням експорту сирої нафти на 260 тис. барелів на день.

Однак якщо порівняти ці показники з минулорічними, то вони виявляться вищими — у середньому росія у 2021 році щомісяця отримувала $14,9 млрд доходу від експорту нафти.

Також за даними агентства, у вересні щоденні потоки сирої нафти та продуктів з росії до ЄС впали на 390 тис. барелів й склали 2,6 млн барелів. Частка європейського ринку в загальному експорті країни впала до 35% (на початку року цей показник складав 50%).

Крім того на російські доходи вплинуло і зниження цін на нафту. Як свідчать дані російського мінфіну, середня ціна на еталонну нафту марки Urals у вересні зменшилася на 8,7% порівняно з місяцем раніше та сягнула 68,65 доларів за барель.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉