Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Дочка» російського держбанку продала 20% кредитів і скоротила депозитний портфель у 12 разів

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Дочірній банк російського Внєшекономбанку (ВЕБ) — Промінвестбанк за дев'ять місяців 2019 року продав кредити на 9,3 млрд грн (20,5%). Про це йдеться у звіті фінустанови.

Про які кредити йде мова?

  • Про кредити позичальника-держпідприємства, валова балансова вартість яких на кінець 2018 року була майже 5 млрд грн, а резерв — 2,5 млрд грн (у першому кварталі 2019-го Промінвестбанк продав VR Global Partners борг «Укрзалізниці» з дисконтом 30%).
  • Про кредити позичальників металургійної галузі, нафтогазової промисловості, сфери послуг. Їх валова балансова вартість та резерв на кінець 2018 року були 4,4 млрд грн кожен.

У звіті також йдеться про те, що фінустанова з початку року зменшила обсяг кредитів для транспорту з 5 млрд грн до 4 млн грн, для нафтогазової промисловості з 1,7 млрд грн до 131 млн грн, а для металургії та гірничодобувної галузі — з 12 млрд грн до 9,3 млрд грн.

Скріншот зі звіту «Промінвестбанку»

Скріншот зі звіту «Промінвестбанку»

Промінвестбанк також із січня скоротив свій депозитний портфель у 12 разів — з 6,2 млрд грн до 520 млн грн.

При цьому обсяг вкладів юридичних осіб з 3 млрд грн впав до 339 млн грн, тобто майже в 9 разів, а фізичних — з 3,2 млрд грн до 178 млн грн — майже у 18 разів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
  • Контекст

У п'ятницю, 1 листопада, стало відомо, що Промінвестбанк вирішив припинити обслуговування платіжних карток Visa з 11 листопада, а MasterCard – з 1 грудня. Фінустанова також інтенсивно закриває свої офіси і скорочує зобов'язання перед клієнтами.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Виданню «Коммерсантъ» у пресслужбі ВЕБ повідомили, що «банк поступово припиняє свою діяльність через тиск Нацбанку. Останній хоче, щоб фінустанови з російським капіталом розрахувалися з кредиторами, здали свої ліцензії і пішли з українського ринку».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини