«Дочка» російського держбанку продала 20% кредитів і скоротила депозитний портфель у 12 разів

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Дочірній банк російського Внєшекономбанку (ВЕБ) — Промінвестбанк за дев'ять місяців 2019 року продав кредити на 9,3 млрд грн (20,5%). Про це йдеться у звіті фінустанови.

Про які кредити йде мова?

  • Про кредити позичальника-держпідприємства, валова балансова вартість яких на кінець 2018 року була майже 5 млрд грн, а резерв — 2,5 млрд грн (у першому кварталі 2019-го Промінвестбанк продав VR Global Partners борг «Укрзалізниці» з дисконтом 30%).
  • Про кредити позичальників металургійної галузі, нафтогазової промисловості, сфери послуг. Їх валова балансова вартість та резерв на кінець 2018 року були 4,4 млрд грн кожен.

У звіті також йдеться про те, що фінустанова з початку року зменшила обсяг кредитів для транспорту з 5 млрд грн до 4 млн грн, для нафтогазової промисловості з 1,7 млрд грн до 131 млн грн, а для металургії та гірничодобувної галузі — з 12 млрд грн до 9,3 млрд грн.

Скріншот зі звіту «Промінвестбанку»

Скріншот зі звіту «Промінвестбанку»

Промінвестбанк також із січня скоротив свій депозитний портфель у 12 разів — з 6,2 млрд грн до 520 млн грн.

При цьому обсяг вкладів юридичних осіб з 3 млрд грн впав до 339 млн грн, тобто майже в 9 разів, а фізичних — з 3,2 млрд грн до 178 млн грн — майже у 18 разів.

  • Контекст

У п'ятницю, 1 листопада, стало відомо, що Промінвестбанк вирішив припинити обслуговування платіжних карток Visa з 11 листопада, а MasterCard – з 1 грудня. Фінустанова також інтенсивно закриває свої офіси і скорочує зобов'язання перед клієнтами.

Виданню «Коммерсантъ» у пресслужбі ВЕБ повідомили, що «банк поступово припиняє свою діяльність через тиск Нацбанку. Останній хоче, щоб фінустанови з російським капіталом розрахувалися з кредиторами, здали свої ліцензії і пішли з українського ринку».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Дві причини, чому українці будуть масово виїжджати з країни — голова асоціації працевлаштування

Низькі заробітні плати в Україні і відновлення промислового виробництва в розвинених державах ЄС стануть причинами трудової міграції українців.

«Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів для прикордонної служби України

Суднобудівний завод компанії «Нібулон» побудує п'ять патрульних катерів за французьким контрактом для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Чисті резерви НБУ досягли $16,5 млрд

Розмір чистих золотовалютних резервів Національного банку України після виплати $1 млрд за бондами під гарантії США склали $16,5 млрд.