Українським банкам з 1 грудня 2020 року дозволили використовувати цифровий або закордонний паспорт у мобільному застосунку «Дія» для того, щоб ідентифікувати та верифікувати клієнтів під час здійснення ними касових операцій.
Як повідомили в пресслужбі Національного банку, про це йдеться в постанові правління регулятора № 148, яка визначає й інші норми для спрощення проведення банками касових операцій.
Ідентифікація клієнтів у банках через «Дію»
Згідно з постановою, у разі перевірки клієнта, включно з ідентифікацією та верифікацією клієнта або його представника, банк може використовувати їхній електронний паспорт або електронний паспорт для виїзду за кордон у порядку, який визначений нормативно-правовим актом Національного банку з питань здійснення банками фінансового моніторингу.
Водночас банки мають проводити ідентифікацію й верифікацію клієнтів у порядку, який визначений законом щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, які отримані в злочинний спосіб, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Касові операції в банках
- Нацбанк своєю постановою також спростив процедуру приймання банками банкнот і монет національної та іноземної валюти для того, щоб досліджувати їхню справжність і платіжність. Коли клієнт надає їх на перевірку, замість паспортних даних він може залишити просто номер телефону або електронну адресу.
- Регулятор також зобов'язав інкасаторські компанії вилучати й передавати сумнівні банкноти для проведення досліджень у НБУ.
«Такі новації сприятимуть спрощенню проведення касових операцій банками під час обслуговування клієнтів, а також поліпшенню якості готівки національної валюти, що перебуває в обігу», — пояснили в Нацбанку.
Контекст. Електронні паспорти з 22 квітня 2020 року стали доступними українцям у застосунку «Дія». Вони є офіційним аналогом паперових документів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також