Facebook Pixel
IT
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Держпослуги у «смартфоні» запустять швидше: найпопулярніші стануть доступними вже до кінця року

У 2020 році оцифрують 50 послуг, які є найбільш затребуваними серед українців. Це реєстрація ФОП, «еМалятко», послуги для перевізників і будівельників, послуги для власників авто. Повністю всі послуги стануть доступними у смартфоні впродовж трьох років.

Про це заявив прем'єр-міністр Олексій Гончарук під час презентації програми «Дія».

Першими цього року запустили водійські права та техпаспорт. Ними тепер можна скористатися через застосунок «Дія», який сьогодні офіційно запустили. У разі, якщо власником авто є інша особа, водій повинен надати поліцейському фізичний техпаспорт, зазначив керівник проєкту «Дія» Мстислав Банік.

Читайте також: Водійські посвідчення у смартфоні. Як отримати «цифрові» права та яка їхня вартість

Він також повідомив The Page, що в застосунку для Android заборонена функція скриншота посвідчення, в iOS вона поки що доопрацьовується. Крім цього, розробники разом з МВС розробили систему онлайн-верифікації водіїв.

Третім сервісом для водіїв стане «автоцивілка».

Як заявив президент Володимир Зеленський, у березні очікується оцифровування паспорта. За словами Баніка, йдеться про запуск електронної ID-картки та закордонного паспорта.

Якби застосунок «Дія» розробляли на комерційній основі, то вартість розробки становила б від $30-100 тис., розповів The Page голова IT-компанії «EPAM Україна» Юрій Антонюк. Саме фахівці цієї компанії займалася розробкою програми.

У листопаді 2019 року міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що всі державні послуги можна буде отримати за допомогою смартфона через 3-5 років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини