Facebook Pixel
IT

Водійські посвідчення в смартфоні. Як отримати «цифрові» права та яка їхня вартість

Автор
1

Що таке електронні права

Електронні водійські права з 6 лютого стали доступними українцям. Відтепер їх можна використовувати через застосунок «Дія», який став першим кроком до «держави у смартфоні», яку обіцяв президент Володимир Зеленський під час президентських виборів.

Цифровими водійськими правами можуть скористатися водії, які мають право на водіння автомобілем. Для отримання цифрових прав вони повинні пред'явити або посвідчення, видане після 2013 року, або біометричний паспорт.

Telegram Logo

У смартфоні водія відображатиметься документ, подібний до пластикових водійських прав, але з QR-кодом. Він потрібен для того, щоб ідентифікувати водія. The Page знайшло відповіді на питання, які найбільше цікавлять читачів.

2

Як водійські права перенести у смартфон?

Користуватися водійськими правами можна буде після завантаження застосунку «Дія» через Play Market чи App Store та після проходження ідентифікації через BankID (спосіб верифікації громадян через банки, електронний цифровий підпис чи ID-картку для отримання послуг через Інтернет). Застосунок підтримують 14 українських банків, зокрема Приватбанк та Monobank.

3

Скільки часу тепер я витрачу на отримання цифрових прав?

Встановлення застосунку та проходження верифікації через BankID займає близько 5 хв.

4

Яка вартість?

Мобільний застосунок, у якому доступні цифрові водійські права, безкоштовний.

5

Який термін дії цифрових прав?

Цифрові водійські права мають термін дії, як і пластиковий документ. Вперше видані документи дійсні впродовж двох років, після чого проводиться їхня заміна.

6

Як поліція перевірятиме водійські права?

Перевірити достовірність електронних водійських прав поліцейські можуть шляхом сканування QR-коду за допомогою планшета чи навіть мобільного телефона.

7

Як дані перевірятимуть, якщо доступ до інтернету відсутній?

У разі, якщо буде відсутній інтернет, перевірити дані поліцейські можуть у черговій частині, оскільки серія та номер посвідчення відображаються навіть тоді, коли телефон в режимі офлайн.

8

Як захищатимуться дані водія?

Термін дії QR-коду у додатку – 3 хвилини. Скористатися лінком повторно чи використати дані водіїв буде неможливо, навіть якщо хтось сфотографує QR-код.

9

Як продовжити цифрові права?

Замінити посвідчення водія у разі закінчення строку його дії або втрати можна через електронний кабінет водія. Увійти в кабінет користувач зможе за допомогою електронного підпису, який з 5 лютого, можна записати на ID-паспорт. Усі внесенні зміни автоматично переносяться у відповідні реєстри. Вартість заміни водійського посвідчення в Україні у 2020 році становить 227 грн (під час отримання іншої категорії) або 214 грн. (в разі відкриття нижчої категорії).

10

Що робити, коли документ не підтягується або відображується помилка після заміни посвідчення?

У застосунку «Дія» передбачено зворотній зв'язок зі службою підтримки, куди можна повідомити про збій. Також пропонується перехід до електронного кабінету водія, де можна буде завантажити фото обох сторін документу. Ці документи служба підтримки застосунку передає на перевірку працівникам МВС. Після цього запис у реєстрі буде верифіковано та доповнено певною інформацією чи будуть виправлені помилки.

11

Чи дійсні права під час виїзду за кордон?

Ні. Цифрові документи водія на цьому етапі дійсні лише в межах країни.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини