Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Bloomberg прогнозує дефолт РФ уже завтра

Дефолт РФ: Bloomberg прогнозує вже завтра. Фото: dw.com

Дефолт РФ: Bloomberg прогнозує вже завтра. Фото: dw.com

16 березня може бути оголошений дефолт Росії, оскільки необхідно буде зробити виплату купона в доларах, що за нинішніх санкційних умов виглядає малоймовірним. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Однак зазначається: якщо Росія все-таки виплатить борг у доларах 16 березня, це лише означатиме, що дефолт відтерміновується до 4 квітня, коли настане час виплачувати наступні купони.

Зовнішній сукупний непогашений державний і корпоративний борг РФ сягає $150 млрд. Очікується, що уряд країни має сплатити відсотки за доларовими облігаціями на суму $117 млн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Імовірність дефолту Росії цього року оцінюється приблизно в 70%. На цю цифру безпосередньо вплинуло вторгнення в Україну.

Видання представило три сценарії того, як можуть розгорнутися подальші події:

Підписуйтесь на нас в Google News!
  • перший сценарій передбачає, що Росія виплатить борг у доларах. Це означатиме, що дефолт відтерміновується принаймні до 4 квітня, коли настане час виплачувати наступні купони;
  • другий сценарій передбачає, що Росія сплатить борг у рублях. Як пише видання, деякі контракти дійсно дозволяють таку виплату, але не всі. Зокрема, виплата в середу вважатиметься здійсненою лише у разі, якщо її буде проведено у валюті, інакше це означатиме дефолт;
  • третій — Росія взагалі не заплатить. Невиплата в середу запустить пільговий період у 30 днів, після чого настане дефолт.

Як зазначається, востаннє РФ оголошувала дефолт у 1998 році. Він запустив спіраль швидкої інфляції, девальвації рубля та фінансову ізоляцію на міжнародних ринках.

Коментарі

Всі новини