Новинне тло цього тижня — з 14 по 18 березня — як для інвесторів, так і для банкірів, спекулянтів сконцентроване навколо новин про війну в Україні. Економічні показники, які фактично публікують на тижні, менш цікаві та важливі, ніж політичні.
Проміжні результати того, що відбувається в нашій країні, впливатимуть на волатильність цін на метали, нафту, індекси по всьому світу. Валюти, у свою чергу, збережуть траєкторію зниження щодо долара США. Гривня змінюватися в ціні не буде, тому що НБУ зафіксував курс ще наприкінці лютого і нових розпоряджень з того часу не надходило. На готівковому ринку, в той же час, курс може змінюватись в залежності від настроїв того чи іншого банку. Стабільно очікувати на якийсь конкретний діапазон обміну долара та євро не доводиться.
Офіційні особи США кажуть, що Росія звернулася до Китаю з проханням про військову допомогу у війні проти України, що є незвичайним запитом. Це передбачає, що Володимир Путін зіткнеться з більшою кількістю невдач, ніж він передбачав під час свого вторгнення. Цей останній поворот стався у той момент, коли США та Китай планують провести свої перші особисті переговори на високому рівні після початку війни в Україні. Білий дім заявив, що радник із національної безпеки США Джейк Салліван зустрінеться у понеділок, 14 березня, у Римі з високопоставленим дипломатом Китаю.
Також на тижні з 14 по 18 березня увагу світових інвесторів буде сфокусовано на ситуації навколо Китаю. Невблаганний розпродаж акцій китайських технологічних компаній триває через тісні відносини Пекіна з Росією, що підвищило ризики для компаній материкового Китаю, які вже постраждали від стримуючих факторів, що відновилися, з боку регуляторів. Падіння індексу китайських технологічних компаній на 8,5% позначилося на регіоні, хоча ф'ючерси на американські акції зросли. Казначейські облігації впали, оскільки підвищені ціни на сировину посилили побоювання, що США може знадобитися агресивне посилення грошово-кредитної політики для стримування інфляції.
Ситуація щодо COVID знову виходить на перші шпальти в інформаційному потоці. Як відомо, на 14 березня Китай заблокував 17,5 млн жителів південного міста Шеньчжень як мінімум на тиждень. Це спонукало ключового постачальника Apple, Hon Hai Precision Industry, відому як Foxconn, зупинити виробництво, оскільки влада прагнула взяти під контроль спалах Covid-19, що поширюється, в життєво важливому технологічному центрі. Індикатор Bloomberg Intelligence, який відстежує акції казино Макао, впав на 9,9% до рекордно низького рівня.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора
Читайте також
Ревізія стану енергетичного сектору після зими та заяв про «енергетичне перемир’я»
We make it Grain: реєстрацію на міжнародну конференцію Grain Ukraine 2025 відкрито