Facebook Pixel

В яких регіонах України жити дорожче всього: дані Держстату

Індекси споживчих цін за перші чотири місяці 2024 року щодо грудня попереднього року продемонстрували зростання у майже всіх областях. Найбільший приріст відмічено у Києві, де показник досяг 102,6%. Дивно, що навіть у регіонах, де продовжуються бойові дії, вартість життя продовжує зростати.

Найдорожчі регіони України

Більше за все зростання індексу споживчих цін відзначається у Києві та деяких областях саме у березні. У більшості випадків саме цього місяця індекс досягає свого піку. До таких регіонів можна віднести Львівську, Одеську, Закарпатську, Кіровоградську та Дніпропетровську області, де показник становить не менше 101,3%.

Серед регіонів, включених до цього списку, також є ті, де продовжуються активні бойові дії або є постійні зіткнення з противником, такі як Донецька, Харківська, Луганська та Миколаївська області. Можливо, це пояснюється підвищеними ризиками для постачальників та нестабільністю в економічній ситуації у цих регіонах.

Середнє зростання індексів та найдешевші регіони

Серед регіонів із помірним рівнем зростання індексів цін можна виділити Волинську, Київську, Рівненську, Тернопільську, Херсонську, Чернівецьку та Івано-Франківську області.

Вінницька, Житомирська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області характеризуються меншим зростанням індексів споживчих цін, що не перевищує позначки 100,9%. У Сумській та Черкаській областях спостерігається навіть негативна динаміка, де рівень споживчих цін до квітня становив 99,7%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉